Pénteken lesz közgyűlés Győrben, 35 napirendi pont vár megvitatásra

Pintér Bence 2020-06-23 17:29:00
Közterület-átnevezés, éves beszámolók, tagi kölcsön a Győr-Szolnak, költségvetés-módosítás és egyelőre titokzatos személyi változások a terítéken.

Június 26-án pénteken 10 órától közgyűlést tartanak Győrben, ami hosszú idő után az első lesz: utoljára februárban találkoztak a győri önkormányzati képviselők, azóta a járvány miatt nem volt ülés. Ennek nyomán viszonylag hosszú, 35 elemből álló előzetes napirend került fel a városháza honlapjára.

A közgyűlés egyrészről éves beszámolókat fogad majd el, például a Győri Rendőrkapitányságtól, a közterületfelügyelettől és a mezőőrségtől. Ezek után elég sok rendeletet módosítanak, de az előterjesztések közül sok egyelőre nem érhető el, azokat csak az ülés előtt osztják majd ki a képviselőknek. Módósul a költségvetés, az építési szabályzat, a fizető parkolóhelyek üzemeltetésének és használatának szabályai,

de a közgyűlés elé kerül egy olyan rendeletmódosítás is, amelynek nyomán a város három hónapra átvállalja majd azoknak a tb-jét, akik elveszítik az állásukat,

 ezt itt lehet előzetesen elolvasni. (Ezt a az intézkedést először Pollreisz Balázs MSZP-s képviselő javasolta még a költségvetés kapcsán.)

Ezen felül alapítványok, egyesületek támogatásáról dönt a közgyűlés, illetve például arról, hogy tagi kölcsönt nyújtson a tulajdonában álló Győr-Szol Zrt.-nek, de módosulni fog a Polgármesteri Hivatal szervezeti és működési szabályzata, valamint valamilyen személyi kérdésben is dönteni fog a közgyűlés, de erről is csak az ülés előtt lesz bővebb tájékoztató.

Az Ugytudjuk.hu természetesen pénteken a helyszínen lesz, és terveink szerint mind élő videós közvetítéssel, mind szövegesen beszámolunk majd az eseményekről. Az ülés egyébként nyilvános, bármelyik győri polgár részt vehet rajta.

Szólj hozzá!

Orbán Viktor a Facebook-on toborozza a harcosokat

A miniszterelnök kiküldte a digitális behívót, egyre alacsonyabban van a léc.

Változnak a rendelési idők Győrben

Ne megszokásból menjünk orvoshoz.

204 centis, angol centert igazolt a Falco

Jubrile Belo, a francia élvonalból érkezik.

Lemond a Momentum elnöki posztjáról Tompos Márton

A távozó elnök Rózsa Andrást, Zugló polgármesterét kérte fel a politikai közösség új elnökének.

Zsebe Ferenc a körmendi kosárlabda klub ügyvezetője

Július 1-től, 5 évre nevezték ki a kosárlabda legendát.

Online átutalások és kifizetések biztonsága 2025-ben

Az online pénzügyi tranzakciók rohamos fejlődése új lehetőségeket és kényelmet hozott a magánszemélyek, valamint a vállalkozások számára.

Lemondta a válogatottságot Lukács Norbert

Reagált a kosárlabda szövetség.

Villámgyors netet hozna Győrbe a Telekom

Ne ijedjünk meg, ha „idegenek” méricskélnek a ház körül.

Nyári időutazás

Így változott meg a strandélmény az elmúlt 30 évben.

Újra zavartalan a forgalom az 1-es főúton

Frontális ütközés miatt volt korábban teljes útzár

Felújítják a szombathelyi Székely Bertalan utcát

Jövő héten szerdától péntekig lehet munkagépekre számítani.

Mindneki nyugodjon meg! Nem igaz, hogy magzatkárosító a szúnyogirtás

Hivatalos közlemény adott ki a szúnyogirtást végző szakmai szervezet.

Százhúsznál több újonc vonult be Győrben a légvédelmi rakétaezredhez

Ez az "Embert a vasra!" toborzókampánynak köszönhető.