Már többször beszámoltunk a szombathelyi Parkerdőről, ahova a szél rendszeresen hordja a szemetet a közeli szeméttelepről. Az erdőben az önkéntesek már rengetegszer próbáltak rendet tenni, de szélmalomharcot vívnak az időjárással, a városvezetéssel, az Erdészettel és a szeméttelep üzemeltetőjével. egy-egy nagyobb széllökés ugyanis újból szeméttel teríti be a környéket.
A Tiszta Szombathelyi Parkerdő Csoport tagjainak jó része fél életét a Parkerdőben éli, így bőven van rálátásuk az ott zajló (vagy nem zajló) dolgokra. Az ő tapasztalataik szerint a telep üzemeltetője egyáltalán nem foglalkozik az ottani problémákkal.
Amint feltámad a szél, zacskók és szemét tömkelegét hordja ki az erdőbe, teletűzdelve a fákat, ráadásul rengeteg ember a kerítés mellé ömleszti a hulladékot. Persze a szél és a vadak ezt széthordják, az erdő pedig egyre rosszabb állapotban van. A március 30-i szemétszedés után azonban végleg betelt a pohár és feljelentést is tettek, nem olyan rég pedig nyílt levélben tették fel kérdéseiket Puskás Tivadar polgármesternek és a városvezetésnek.
A csoport a következő kérdéseket tette fel (a játszóteres és hulladékgyűjtős rész most kihagyjuk, ugyanis az megoldódott közben):
- Milyen lépéseket tettek az ügyben, hogy a Szeméttelep végre ne szennyezze mérhetetlenül a környezetét, az erdőt? Szeretnénk valami konkrétumot hallani (olvasni)!
- Hogy áll a vizes blokk, amiről oly sok mindent hallhattunk a tavaly márciusi fórumon?
- Miért van az, hogy minden nagyszabású szemétszedési akciónk után vitatkozni, harcolni kell, hogy elszállítsák az összes (Önök területéről) összegyűjtött szemetet, annak ellenére, hogy ezt megígérték?
- Hogy állnak a tavaly márciusban beígért környezetvédelemmel kapcsolatos, parkerdőben kihelyezendő tájékoztató táblák?
- Ki, hol és mikor tart fokozott ellenőrzést (illegális szemétlerakás megelőzése céljából) a Szombathelyi Parkerdő területén? Erre is volt ígéret egy éve.
- És végül, de nem utolsó sorban, mi az oka az évek óta zajló hatalmas méreteket öltő fakitermelésnek a Szombathelyi Parkerdő területén (ezzel nem kis kárt okozva az ott élő védett / nem védett állatoknak)? Figyelnek-e az ott élő állatokra? Az oka is érdekel minket - nem csak az, „hogy van rá engedély”.
Bízunk abban, hogy a kihelyezett kamerákkal sikerült „lencsevégre kapni” és megbüntetni néhány illegális szemetelőt a zöld szelektív tárolóknál!
Várjuk a válaszokat, hogy megoszthassuk csoportunk tagjaival.
Üdvözlettel:
Wiktora Krisztián, Kapy Anita, Hasznos György"
Néhány nappal ezelőtt meg is érkezett a polgármester válasza, melyet a Tiszta Szombathelyi Parkerdőért Csoport volt oly kedves, és megmutatott nekünk. Íme:


A levél szerint nagyon úgy tűnik, hogy polgármester úr szerint a szeméttelep teljesen megfelelően működik, ami lássuk be, hogy azt mutatja: Puskás Tivadar valószínűleg még sosem tekintette meg személyesen az érintett területet, ugyanis így néz ki az a bizonyos "normális működés".

A Tiszta Szombathelyi Parkerdőért Csoport eléggé kiakadt a válaszon, szerintük egyáltalán nem igaz, hogy heti rendszerességgel tisztítják mellette az erdőt a szeméttelep dolgozói.
"Az emelőkosarassal max. az út melletti fákról lehet leszedni a nejlon egy részét, az erdőből nem. Ez amúgy is vicc. Az erdő mélyén is "csupa zacskó" minden fa. A megelőzésről nem sikerült semmit írniuk / írnia... Én amikor pár hete ott jártam sok helyütt megdőlt, hiányos kerítés volt, nem pedig hulladékfogó háló. (Ha azóta odakerült - hát éljen!)." - nyilatkozta Wiktora Krisztián, a csoport alapítója.
A szemétszedési akciókkal kapcsolatban lapunknak azt nyilatkozták, hogy a tavalyi - egyben eddigi legnagyobb (előzetesen bejelentett) - parkerdei szemétszedés után sem a város, sem az erdészet nem volt képes ígéretéhez képest megfelelően, időben, teljes mértékben elszállítani az összegyűjtött szemetet, hónapokon át folyt a vita, mire sikerült valamit elérni. Emiatt az idei önkéntes akció után elmondásuk szerint már csak az erdészettel volt kedvük vitatkozni ezen, pedig a megtisztított terület jó része ez esetben a városhoz tartozott.
Szólj hozzá!
Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.
Nemény András polgármesterrel közös sajtótájékoztatót is tartanak.
A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.
Több mint 1 millió forintot zsákmányolt.
A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.
A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.
A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.
Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Mutatjuk a teljes listát!
A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.
Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.
A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést - az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.
Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.
Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.
Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.
A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.