Több különös lényt fedeztek fel a szombathelyi Parkerdőben!

Vágvölgyi Bálint 2018-11-23 14:06:00
Táblákon ismerhetik meg őket a helyiek.

Egy korábbi cikkünkben már foglalkoztunk a parkerdei szemét-üggyel. Annyi a lényeg, hogy egyre nagyobb gondot okoz az ott zajló illegális szemétlerakás. Az emberek a természettel mit sem törődve hordják ki a hulladékot, a háztartási lomokat a fák közé, ott hagyják a rengeteg szemetet a szalonnasütőknél, kidobják a bezsákolt állatok tetemeit. Bár a szombathelyi önkéntesek rendszeresen összeszedik és jelentik a szeméthegyeket, a problémát mégsem sikerül megszüntetni. Sajnos úgy tűnik, hogy szélmalomharcot vívnak, hisz a valódi megoldás a megelőzés és a szemetelők felelősségre vonása lenne.

Az Erdészet dolga lenne megoldani a szemét-helyzetet a Parkerdőben, ám az lassan belefullad a mocsokba

Egyre nagyobb gondot okoz a szombathelyi Parkerdőben zajló illegális szemétlerakás. Az emberek a természettel mit sem törődve hordják ki a hulladékot, a háztartási lomokat a fák közé, ott hagyják a rengeteg szemetet a szalonnasütőknél, kidobják a bezsákolt állatok tetemeit. Bár a szombathelyi önkéntesek rendszeresen összeszedik és jelentik a szeméthegyeket, a problémát mégsem sikerül megszüntetni.


Most a Magyar Kétfarkú Kutyapárt Vas megye Facebook-oldala osztott meg pár képet, amin az alábbi ötletes plakátok láthatók, amiket a város különböző pontjain állított ki a Tiszta Szombathelyi Parkerdőért Csoport. Természetesen erre a szemét-ügyre reflektálnak.

Viszlay Zoltán Fülöpné Pavelkovits Petra Lívia MKKP

Óvjuk meg a szombathelyi Parkerdő egyik legjellegzetesebb természeti értékét: a szemetet! (Megjegyzés: A szomáliai kanapékutyára kiemelten figyeljünk)


Nekünk a két kedvencünk a szomáliai kanapékutya és a réti kúszóműanyag.

Szólj hozzá!

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.