Pár hét késéssel ugyan, de pénteken megnyílik a parkolóház a győri kórháznál

Pintér Bence 2020-06-05 07:46:00
Pénteken délután egykor adják át a parkolólemezt, ahol óránként száz forintért lehet majd parkolni

Tavaszra ígérték, április óta csak az engedélyekre várt,

pénteken délután egykor pedig át is adják a publikumnak a győri kórház mellé épített parkolólemezt.

359 férőhelyes, három szintes épületet húztak fel, 180 hellyel többet biztosítva, mint a helyszínt kiszolgáló korábbi parkoló. Ennek köszönhetően minden férőhelyet beleszámítva 601 autóval tudnak majd parkolni a kórházban. Az új parkolólemezben öt mozgássérült parkoló lesz, az épület homlokzata fénycsíkot kap látványossága érdekében. A parkolólemezt Paár Attila cége, a West Hungaria Bau építette, az állam a Modern Városok Program keretében az állam 2 milliárd 402 millió forinttal támogatta a beruházást.

A parkolás óránként száz forintba kerül majd.

„Nem azért lesz fizetős a parkolás, hogy több bevételre tegyen szert az önkormányzat” – hangsúlyozta a Győr+ Hetilap hasábjain Dr. Dézsi Csaba András polgármester. Hozzátette: a beruházás kifejezetten a vizsgálatra, kezelésre érkező betegeknek, vagy az őket meglátogatóknak épült. Szeretnék megelőzni, hogy a közeli plázába igyekvő vásárlók foglalják el a helyeket, vagy akik indokolatlanulhosszú parkolásra rendezkednének be, és zárt garázsként használnák a parkolólemezt.

Szólj hozzá!

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.

Már nem Fűzy András az UNI-Győr Basket Zrt. vezetője

Az elmúlt hónapok sok nehézséget és bizonytalanságot jelentő eseményeit követően Dúl Norbert lett a cég vezérigazgatója.

Óvodai eszközbeszerzés és járdafelújítás - a Fidesz képviselői nem jelentek meg a költségvetési egyeztetésen

A polgármester szerint a kormánypárti bizottsági tagok saját maguk által kért információk átadásánál sem működtek együtt.

Győr is kékbe öltözik a Gyermekjogok Világnapján

Idén a Városháza és a Jedlik Ányos híd kap díszkivilágítást a gyermekjogokra való figyelemfelhívás jegyében.

Utazóágyak: Miért fontos a megfelelő választás?

Az utazóágy kiválasztása rendkívül lényeges, hiszen a gyermek alvásának minősége közvetlen hatással van pihenésére és egészségére.

Dunántúlon fosztogatott a bűnbanda - letöltendő szabadságvesztést kért rájuk az ügyészség

A 9 tagú galeri 19 ingatlanba tört be, több tíz milliós kárt okozva ezzel. 

Ők a Győr 01 választókerület tiszás jelölt-jelöltjei

Bóka Zsolt, Diószegi Judit és Markó Tímea szállnak ringbe. Fideszes kihívó még mindig nincs. 

Fedezd fel a rejtett fehérjeforrásokat

A táplálkozásban a fehérjék fontos szerepet játszanak.

Ők indulnak a Tisza végső jelöltségéért Csornán

Bóna Szabolcs, Kovács-Rosta Krisztina, Puskás György.

Közülük kerül majd ki a Tisza Párt jelöltje Mosonmagyaróváron

Kapolka Judit, Molnár Ferenc és Porpáczi Krisztina indulnak a régióban.

Pintér Bence: Sok sikert kívánok Diószegi Juditnak!

Megszólalt a győri polgármester a tiszás jelölt-jelöltek kapcsán.