Online nézhető vígjátékokkal ünnepli a Nemzeti Filmintézet a Magyar Film Napját

Varga Mátyás 2020-04-30 18:42:00
Az elmúlt közel 90 évben készült, húsz vígjátékból válogathatnak az érdeklődők.

2018 óta ünnepeljük a Magyar Film Napját, ugyanis 119 évvel ezelőtt, ezen a napon, vagyis április 30-án mutatták be Zsitkovszky Béla A táncz című alkotását. Az azóta eltelt időben, több kiemelkedő magyar film is született, ezt az elmúlt pár év hűen tükrözi, ugyanis két filmet is Oscar-díjjal jutalmaztak.

Ezért a mai napon a hazai filmeket és a magyar alkotókat ünnepeljük. Mivel idén sajnos nincs mód arra, hogy különféle rendezvényekkel tisztelegjünk a magyar filmgyártás előtt, ezért a Nemzeti Filmintézet az elmúlt 89 év vígjátékaiból válogatott ki húsz filmet, amit május 10-ig bárki ingyenesen megtekinthet. A filmet itt találjátok meg. 

Kis apróság, de az elmúlt közel 2 hónap legismertebb alakja, Győrfi Pál az alábbi videóban ajánlja a húszas listában található kedvenc filmjét.

Magyar Film Napja 2020 #Teaser3 - Győrfi Pál

A Nemzeti Filmintézet elődje, a Filmalap kezdeményezésére 2018 óta április 30. a magyar film ünnepe, annak emlékére, hogy 1901-ben ezen a napon mutatták be a...

 

Címlapkép: Facebook

Forrás: Nemzeti Filmintézet

Szólj hozzá!

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.

Vízkorlátozást vezettek be az Alsó-Szigetköz több településén 

Június 18-tól napközben tilos vezetékes ivóvízzel locsolni, autót mosni vagy medencét tölteni Győrzámolyban és több környező településen.

A nyári vasúti vágányzár Győrt is érinti: több vonat menetrendje módosul

Június 20. és augusztus 30. között a Budapest–Győr vonalon közlekedőknek is változásokra kell készülniük a Déli Körvasút fejlesztése miatt.

A hétvégén jön, a Szentivánéji Vigasságok!

Több ezer látogatót várnak Szombathelyre. Mihályfi Luca, L. L. JUNIOR, Tolvai Reni, és BYEALEX ad koncertet.

Újabb lapok és szerkesztőségek kerültek komoly bajba a Mediaworksnél - vajon meddig tart ki a Kisalföld?

Tömeges elbocsátásokról és lapbezárásokról szólnak a hírek, miközben továbbra sem tudni, milyen jövő vár a megyei napilapokra.

Vasárnap újra megtelik kincsekkel a Tarcsay utcai piactér Győrben

Régiségek, könyvek, porcelánok és különleges gyűjtői darabok várják az érdeklődőket a havi régiségvásáron.

Szúnyoglárva-gyérítés kezdődik Győrben és a környező településeken

A szakemberek a következő napokban biológiai módszerrel védekeznek a szúnyogok elszaporodása ellen, de hangsúlyozzák, hogy a lakosság segítségére is szükség van.

Exkluzív koktélélmények baráti összejövetelekhez

Sokszor hallhattad már, milyen emlékezetes lehet egy baráti összejövetel, amikor minden a kikapcsolódásról és a könnyed szórakozásról szól.

Olcsóbb lesz az üzemanyag

Még a védett ár alá is benézhet a nafta ára.

Három új értékkel bővült a Győri Értéktár

A Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium, a Hazánk folyóirat és a Rába vállalat is bekerült a város hivatalos értéktárába.

Eddig 35 és fél millió forintot költött el Szombathely az azbeszt helyzet kezelésére

A költségek 90%-át térítheti meg az állam. Az önkormányzat újabb finanszírozási kérvényt nyújt be.

Több buszjárat menetrendje is változik Győrben, egy megálló végleg megszűnik

Az Ipari Park térségében felújítás miatt terelik a járatokat, a Fehérvári úton pedig új közlekedési rend lépett életbe.

Hirdetésben keres gyermek háziorvost Kőszeg

Legalább 4 év szolgálat esetén ingyen kap egy lakást a leendő doktor.

Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar az idei százas listán is

A második Csányi Sándor, a harmadik Felcsuti Zsolt.