Okosórákat és mobiltelefonokat lopott egy üzletből, kávéautomatát tört fel és liftet rongált egy szombathelyi férfi

Vágvölgyi Bálint 2020-07-08 19:20:00
Börtön várhat rá.

A Szombathelyi Járási Ügyészség kifosztás bűntette, lopások és rongálás miatt emelt vádat az ellen férfi ellen, aki alvó sértettől vett el egy mobiltelefont 2019 júniusában Szombathelyen.

A vádirat szerint a sértett a kórteremben aludt, amikor a vádlott az éjjeli szekrényről elemelte a 110.000 forint értékű készüléket, amit később 15.000 forintért adott el. A nyomozó hatóság lefoglalta a telefont a bűncselekményről mit sem sejtő vevőtől, és visszaadta a sértettnek, akinek a kára megtérült.

A vádlott továbbá kávéautomatákat is feltört három esetben, a vasútállomáson, a buszpályaudvaron, valamint a kórház területén, és megszerezte a bennük található összesen 94.000 forintot.

A vádlott kétszer is szándékosan megrongálta 2019 őszén egy személyszállító lift belső paneljét, amivel 200.000 forint kárt okozott. A vádlott elbújt továbbá a mellékhelyiségben, majd a zárást követően ellopott egy kávézó pultjából 100.000 forintot 2020 januárjában. A vádlottat még az épületben elfogták másnap hajnalban, a pénzt megtalálták nála, így a sértett kára megtérült.

A vádlott betört továbbá egy Fő téri üzletbe is, ahonnan mobiltelefonokat és okosórákat lopott el 1.126.000 forint értékben. Ebben az esetben a sértett kára nem térült meg.

A Szombathelyi Járási Ügyészség a letartóztatásban lévő vádlottal szemben végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását indítványozta.

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.