Oceans's Two - rokkantnak tettette magát a férfi, amíg társa több százezret érő szajrét nyúlt le az áruházakból

Vágvölgyi Bálint 2018-12-27 08:40:00
Most vádat emeltek ellenük.

A Szombathelyi Járási és Nyomozó Ügyészség bűnszövetségben elkövetett lopás bűntette miatt emelt vádat az ellen a két férfi ellen, akik kerekesszéket használva terelték el a figyelmet áruházi lopásaikról 2018 elején, többek között Szombathelyen is.

A vádirat szerint a vádlottak öt alkalommal követtek el lopást úgy, hogy az egyikük anélkül, hogy mozgásában korlátozott lett volna, a bűncselekmények elkövetésekor a kerekesszékben ült, a társa pedig a polcokról elemelt árukat a lábtakarója alá rejtette. A páros 143.000 forint  értékű árut lopott el ily módon egy ismert barkácsáruházlánc szekszárdi üzletéből 2018 januárjában, majd Szombathelyen is felbukkantak, ahol egy sportszer kereskedelmi áruház üzletében kétszer is jártak, 2018 februárjában és márciusában összesen 267.000 forint értékű ruházati cikket és mászófelszerelést loptak el.

A vádlottak továbbá egy szombathelyi barkácsáruházba és egy lakberendezési áruházba is ellátogattak ugyanazon a márciusi napon, az egyik üzletből 502.000 forint értékű szerszámot, a másikból pedig 150.000 forint értékben lámpát, párnát és törülközőt loptak.

A Szombathelyi Járási és Nyomozó Ügyészség a vádlottakkal szemben felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását, a próbaidő tartamára pedig pártfogó felügyeletük elrendelését indítványozta.

Szólj hozzá!

10 külügyi vizsga vár Bebes Istvánra ahhoz, hogy főkonzul lehessen

Szeptembertől Düsseldorfban látja el a feladatot.

El akarta hallgattatni a molesztált diáklányokat az igazgató, most mégis újra kinevezhetik a Soproni Tankerület egyik általános iskolájában

A direktor bevédte volna az első fokon szeméremsértésért elítélt néptánctanárt, őt pedig a tankerület.

V.Németh Zsolt Szentpéterfán beszélt arról, hogy árvizek tekintetében Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb Európában

Vas vármegyében az árvíz utáni helyreállításra összesen több mint 560 millió forintot fordítanak.

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!