Nincs a szombathelyi kórházban koronavírusos beteg

Farkas Bazsi 2020-04-09 18:22:00
A polgármester nem rendel el a kormányéhoz képest szigorúbb intézkedést.

Online fogadóórát tartott ma Nemény András (Éljen Szombathely!) szombathelyi polgármester. Itt hangzott el, hogy 168 millió forintot költöttek el eddig a védekezésre a városvezetés. 

Nem lesz Szombathelyen, a kormányéhoz képest még szigorúbb intézkedés.

Kérdésünkre, hogy mit gondol Dézsi Csaba András kijelentésére, miszerint a maszk osztogatás csak látvány intézkedés, azt válaszolta a polgármester, hogy jobbulást kíván győr polgármesterének. Továbbá tisztázta, hogy a 100 ezer maszk, amit kiosztottak, nem egyszerhasználatos maszk, hanem kimosható és újra használható masz. Továbbá a tisztiorvos javaslata is az volt, hogy el kell látni maszkokkal a lakosságot.

 

 

Ezen hangzott el, hogy:

  • 51 fő van Szombathelyen házi karanténban.
  • Nincs a kórházban koronavírus fertőzött.
  • 100 forintra csökkentették le a közterültehasználati díjakat.

Nemény azt mondja, hogy keresse őket mindenki, aki elvesztette a munkáját, vagy nehéz helyzetbe került a vállalkozása. 

Leállt az Aptiv. 

Ez is a fogadóórán derült ki. Egyelőre nem tudják, hogy a tömeges elbocsátásokra mi lesz a kormány városa. 

Szólj hozzá!

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.