Nemény András: most mutatta meg valódi arcát a Fidesz

ugytudjuk.hu 2019-10-11 15:59:00
Kampányzáró sajtótájékoztatót tartott az Éljen Szombathely! polgármesterjelöltje.

Az önkormányzati választás előtti utolsó sajtótájékoztatóját tartotta meg az Éjen Szombathely! választási szövetség képviseletében az egyesület polgármesterjelöltje. Nemény András azzal kezdte, a tájékoztató műfaja tulajdonképpen egyfajta összegző, lezáró az elmúlt 8 hónap munkájáról.

"Az országos sajtót is bejárta a hír, amikor nyolc hónapja vitorlát bontottunk és elsőként megtartottuk a jelöltbemutatónkat. Én azóta kapom a negatív impulzusokat, legtöbbször pedig a polgármester sajtósa által kiadott hetilapban gyaláznak"

- utalt a névhasználat miatt már elmarasztalt hírlapra a polgármesterjelölt.

Nemény kitért az elmúlt 8 hónap eredményeire is, amihez viszont kellett ennyi idő. Terveket tudtak felmutatni az idősek otthonának létestésével kapcsolatban, elindult az Éljen Szombathely! Applikáció, járdákat, utakat újítottak fel és adtak át, elkezdték a bérlakás-felújítási programot is.

"Megdupláztuk az útfelújítási keretet a költségvetésben és most már külön tétel szerepel a játszótér-felújításra is.

Következetesen minden ígéretünket beváltottuk.

A lepusztult városra képeztünk egy alternatívát, az Éljen Szombathely! szövetségben pedig a közös pont mindig is a város és az itt lakók voltak. Mi közösen, a városlakókkal együtt szeretnénk vezetni Szombathelyt, a képviselőjelöltjeink pedig a választókörzetek létező problémáira valós válaszokat és megoldásokat tud nyújtani"

- számolt be Nemény András, aki szerint most derült ki igazán a Fidesz valódi arca.

"Ha azt mondom, hogy béke, elég Hende Csaba nevét említenem. Ha erkölcs, akkor Borkai Zsolt. Ha pedig bátorság, akkor Balázsy Péter. És ehhez semmit sem kell hozzáfűzni, mindenki tudja, hogy mikre gondolok. Az pedig ugyancsak szomorú, hogy a városban látható gyűlölködő óriásplakátot az a Fidelitas finanszírozza, melynek a helyi elnöke a Fidesz polgármesterjelöltjének öccse"

- mondta az Éljen Szombathely! polgármesterjelöltje, majd azzal zárta: a jövő városa mindenkié lesz az ő vezetésével, de ehhez az kell, hogy mindenki, aki változást akar, szavazzon az Éljen Szombathely! képviselőjelöltjeire és polgármesterjelöltként pedig rá, azaz Nemény Andrásra.

Szólj hozzá!

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.

Bemutatták a 3550 milliárd forintból megvalósuló Baross Gábor vasútfejlesztési programot, aminek keretében megújul a győri vasútállomás is

A város több jelentős vasúti beruházásban is érintett: akadálymentesítik az állomást, felújítják a peronokat, és gyorsabbá válhat a Budapest-Győr vasútvonal is.

Orbán Viktor fellázadt az ellen a rendszer ellen, amit tizenhat éven át saját maga épített fel

A volt miniszterelnök önkényuralmat, felszámolt jogállamot és megszüntetett politikai versenyt emleget, miközben regnálása alatt rendeleti kormányzás, médiatúlsúly, intézményfoglalás és a belső kör példátlan gazdagodása vált a rendszer alapjává.

Graffitiseket csíptek el Szombathelyen

Mindig elkapnak, amikor a falra íro....

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.