Nemény András: ingyenessé tennénk a szombathelyieknek a parkolás első két óráját a sárga és zöld övezetekben

BZ 2019-09-16 12:06:00
Környezetkímélő belvárost tervez az Éljen Szombathely! választási szövetség.

Az Óperint utcai fizető parkolónál tartott sajtótájékoztatót Nemény András, az Éljen Szombathely! polgármesterjelöltje. Nem véletlen a helyszín, a választási programjukban eddig kevésbé emlegetett parkolásgazdálkodásról kívánt beszélni.

Visszaemlékezett öt évvel ezelőtti programpontjukra, akkor teljesen ingyenessé szerették volna tenni az egész városban a parkolást, ezt mint mondta, azóta a tapasztalatokat figyelembe véve más struktúrában képzelik ma el.

Egyszerre szeretnének környezetkímélő belvárost és kedvezményt adni a szombathelyieknek.

Ezt úgy képzelik el, hogy a belvároshoz közeli, sárga és zöld övezeti parkolókban minden szombathelyi számára ingyenessé tennék a parkolás első két óráját.

Az autótulajdonosoknak biztosítanának egyedi gyártású parkolóórát, amin beállíthatnák az érkezési időt, ezzel jelezve a parkolóellenőrnek, hogy mikortól szükséges a parkolójegyet váltani. Ha letelt a türelmi idő, akkor sem szükséges az autóhoz fáradni, ugyanis sms-ben, vagy applikációban is megindítható a fizető parkolás.

A próbaidőszakot követően középtávon viszont már az új Szombathely-applikációval összevonva is lehetővé tennék a kétórás ingyen parkolást.

"Ezzel kihozzuk az autóforgalmat a belvárosból" - mondta Nemény András, majd hozzátette, a sárga és zöld övezeti parkolók még így is gyalogtávban van a belvároshoz.

Azt is elmondta, ez a kedvezmény a szombathelyi lakcímmel rendelkezőknek járna, ugyanúgy, ahogy például a Szent Márton-kártya is.

A város költségvetésében ez nem jelente akkora tételt, hogy ne bírná el a város, viszont Nemény szerint ennyit megér, hogy egészségesebb legyen a belváros.

Szólj hozzá!

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.