Még mindig nem tud lábra állni az idős tüntető, akit fellöktek a rendőrök Amerikában

Fehér Buda 2020-06-18 15:20:00
Súlyos sérülést szenvedett az esést követően.

Két hete járta be a világot az a néhány másodperces videó, amin az látszik, hogy egy idős tüntetőt fellöknek a rendőrök Buffalóban, az amerikai New York államban. A felvétel miatt rengetegen kiborultak, sokak szerint megmutatta, hogy mennyire valós a rendőri brutalitás az Egyesült Államokban.

A CNN-nek a 75 éves férfi ügyvédje nyilatkozott, és habár sok mindent nem tudott megerősíteni a férfi állapotáról, annyit elmondott, hogy

eltört a koponyája, és még mindig nem tud lábra állni.

Martin Guginót az is kifárasztja, hogy pár mondatot beszél a körülötte lévőkkel. Az ügyvéd szerint azonban hálás azoknak, akik kiállnak mellette, és még ilyen állapotban is arra kéri az amerikaiakat, hogy küzdjenek a rendőri brutalitás ellen.

Gugino június negyedikén vonult utcára, hogy a George Floyd halála után kirobbant tüntetéssorozatban részt vegyen. A férfit akkor lökték fel a rendőrök, amikor ő odalépett két rendőrhöz. Annak ellenére, hogy videó készült az esetről, a buffalói rendőrség először azt mondta, hogy Gugino magától esett el.

A rendőrség később ugyan felfüggesztette a videón látható tiszteket, valamint vádat is emeltek ellenük. Az eset miatt felszólalt New York állam kormányzója is, aki szerint botrányosan viselkedett a rendőrség a tüntetés idején. A felvétel még az amerikai elnökhöz is eljutott, Donald Trump viszont egyből kiállt az egyenruhások mellett, szerinte Guginó direkt provokálta a rendfenntartókat, valamint antifasisztának titulálta. 

Forrás: Vice

Szólj hozzá!

Hullik a márvány a homlokzatról, körbe kell kordonozni a győri színházat

Pintér Bence polgármester szerint mostohagyerek volt eddig az épület.

Saját autó nélkül fejezte be politikai karrierjét Hende Csaba

Viszont szombathelyi, budapesti, és balatoni ingatlannal is büszkélkedhet.

Felülvizsgálják a szombathelyi Bartók Béla körúti hidat

Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.