Nem ismerte el bűnösségét a tanárát megkéselő győri diák

Papp László Tamás 2020-09-07 12:36:56
A 18 éves H. András Csaba ma kezdődő bírósági tárgyalásán tagadta a vádat, hogy előre kitervelten, emberölési szándékkal szúrta le osztályfőnökét.

Az előkészítő tárgyalással ma kezdődött az előre kitervelten, közfeladatot ellátó személy sérelmére elkövetett emberölés kísérletével vádolt 18 éves H. András Csaba pere a Győri Törvényszéken. Mint arról korábban beszámoltunk, a győri Jedlik Ányos Szakgimnázium diákja a vádirat szerint jó tanuló volt, önmagával szemben maximalista. 2019 decemberében a tanítási nap második órájában a matematikadolgozatára hármast kapott, amit igazságtalannak tartott, s ez felzaklatta. Nem volt elfogadható számára, hogy egy fontos tantárgyból hármas osztályzatot kapjon, teljesítménykényszere pedig szorongáshoz vezetett. így elhatározta, hogy tanárát a fizikaórán leszúrja.

Diák késelt tanárt a győri Jedlikben

Késelés történt a győri Jedlik Ányos Szakgimnáziumban - írja az Index és a Kisalföld. Úgy értesültünk, hogy a konfliktust az váltotta ki, hogy egy diák rossz jegyet kapott, ezért támadt rá tanárára, és többször is megszúrta késsel. A rendőrség által megerősített információk szerint a feltételezett elkövetőt elfogták, a sértettet, vagyis a tanárt kórházba vitték, az állapota stabil.

Osztálytársai előtt vette elő  a zsebkését, s jelentette ki hogy a tanárnőt le fogja szúrni. Kijelentését a társai nem vették komolyan, mivel már máskor is elhangzott tőle ilyen. A fizikaóra elején odaszólt padtársának: „Megvan a terv.” 12 óra körüli azt színlelve, hogy a füzetében mutatni kíván valamit, kiment a tanári asztalnál álló osztályfőnökéhez. Átadta a füzetét, a tanár pedig olvasni kezdte az oda írottakat. A diák ezt kihasználva a háta mögé került, elővette és kinyitotta a zsebkését, mellyel hátba szúrta a tanárát, aki felsikoltott, a földre rogyott, a diák pedig mellé guggolt és a zsebkéssel kétszer a földön fekvő tanár nyakát, illetve a mellkasát célba véve szúrt. Mivel a pedagógus védekezésként mindkét karját az arca, illetve felsőteste elé tartotta, a szúrások a karjait érték el.

Fotó: Papp László Tamás

A tárgyaláson jelen voltak a vádlott szülei, a sértett pedagógus viszont nem. De mivel a későbbiekben szülőket is meghallgathatja a bíróság, őket is kiküldék a tárgyalóteremből. Elhangzott, hogy a cselekmény kirívóan erőszakos jellege, valamint a vádlott és a sértett közötti tanár-diák kapcsolat miatt a szembesítéstől, illetve a sértett személyes megjelenésétől el kívánnak tekinteni. A járványhelyzet miatt pedig amúgy is csak azokat a tanúkat idézik be személyesen, akiket feltétlenül szükséges.

A szóban részletesebben ismertetett vádirat szerint H. András Csaba informatikusnak készült, ezért voltak különösen fontosak neki a jó osztályzatok.

Nem szenvedett tudatzavarban vagy elmebetegségben, beszámítható volt a cselekmény idején. A vád szerint a tanára leszúrása után azt mondta: "Majd ebből tanul!" Illetve azzal indokolta tettét, hogy elege volt osztályfőnökéből, aki nagyon sok stresszt okozott neki. A vádlott tagadta, hogy előre kitervelten, illetve emberölési szándékkal cselekedett volna.  Valamint azt mondta: nem tudta, hogy tanára közfeladatot ellátó személynek számít. Illetve nem volt benne előzetesen harag, indulat a tanára iránt, elmondása szerint csupán a véletlen alakította úgy a helyzetet, hogy pont fizikaóra következett a hármas matematikaosztályzat után, tehát a tettére állítása szerint előzetesen nem készült.

A tárgyalás novemberben folytatódik.   

Szólj hozzá!

300 ezer forintra büntették a Szombathelyi Haladást a szurkolók rendbontása miatt

A soron következő bajnoki meccsen egy szektort le is kell zárni a szankció miatt.

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Enyhítené a kormány az Otthon Start program feltételeit

Társadalmi egyeztetésen a támogatott lakáshitel szabályainak módosítása. 

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban

Programajánló hűvös napokra. 

Zebrán gázolt egy nő Szombathelyen

A sértett súlyos sérülést szenvedett, a vádlottat eltilthatják a vezetéstől.

Horogra akadt egy orvhalász Mosonmagyaróvárnál

Engedélye nem volt, de tiltott halászeszköze igen.

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város. 

Az aradi vértanúkra emlékeznek Szombathelyen

Lesz ünnepi műsor, megemlékezés, koszorúzás, és forgalomkorlátozás. 

Hivatalos a DK 106 jelöltje - Czeglédy Csaba is indul a Vas01 körzetben

Régi motorosok, új arcok egyaránt vannak a fedélzeten. 

Digitális képalkotással mérik fel az önkormányzati átvételre váró sárvári Nádasdy-vár állapotát

Tavaly június óta dolgozik rajta Sárvár, hogy a tulajdonába kerüljön az épület.

Katonai, védelmi ipari fejlesztési és mérnöki központot létesítenek Zalaegerszegen

A 3 milliárd 700 millió forintos beruházáshoz 560 millió forintot csap hozzá az állam.