Nem hozhatta volna haza a kutyáját Vuhanból egy ukrán nő, inkább ott maradt

ugytudjuk.hu 2020-03-02 15:26:00
Evakuálás helyett a négylábút választotta.

Anastasiya Zinchenko, egy 22 éves ukrán model a kínai Vuhanban él. Ez a város áll a koronavírus-járvány középpontjában, az elsőkként vezették be itt a helyi hatóságok a karantént. Anastasiya-t ekkor kereste meg az ukrán kormány, azt mondták, mindenkit evakuálnak a városból, őt is repülőn vinnék haza.

Anastasiya viszont rákérdezett, hogy a kutyáját, Mishát is magával vihetné-e, ám erre nem volt a válasz. A 22 éves nő ekkor egy igen nehéz döntést hozott,

végül a kutyáját választotta, így a járvánnyal sújtott Vuhanban rekedt.

Anastasiya története az egész internetet meghatotta, még a BBC is készített vele egy interjút:

A nő azt mondja, a kutya számára olyan, mintha a gyermeke lenne, és természetes volt neki, hogy a családját nem hagyja hátra, ha evakuálnia kell. Arra a kérdésre, hogy nem fél-e a vírustól, azt mondta, hogy természetesen fél. De betartja a karantén szabályait, néhány napja háromnaponta egyszer kimehetett a szabadba, de a mostani szabályok szerint nem hagyhatja el a lakását. Anastasiya tehát a négy fal között eléggé biztonságban érzi magát.

Anastasiya történetére végül még Volodimir Zelenszkij, az ukrán elnök is felfigyelt, ő végül személyesen, telefonon kereste meg a nőt. Zelenszkij megígérte neki, hogy a kutyájával együtt fogják hazavinni Ukrajnába, ha kell, külön gépet küldenek értük.

Szólj hozzá!

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is.