Napokig életképes maradhat a koronavírus az arcmaszkon

Székely Zoárd 2020-04-08 14:50:00
Újabb kutatásban vizsgálták, hogy különböző felületeken meddig él meg a koronavírus.

A koronavírus-járvány terjedésével párhuzamosan a kutatók igyekeznek minél jobban megismerni a vírust, természetesen azt is vizsgálják, meddig marad életképes.

Egy április elején megjelent kutatás szerint a felület anyagától függ, mennyi ideig él meg a kórokozó. A hongkongi tudósok szerint az arcmaszkon akár 7 napig is életképes marad a koronavírus.


Ezért fontos, hogy az eldobható maszkokat ne használjuk újra, amelyiket pedig lehet, azokat mindig fertőtlenítsük. Ha más nincs, legalább szappannal.


A vizsgálatok szerint 22 Celsius-fokos és 65 százalékos relatív páratartalom mellett a koronavírus nagyjából 3 órát bír ki papíron, fán és szöveten legalább 2 napot, üvegen és bankjegyen viszont akár 4-et is.


A vírus túlélése szempontjából a legrosszabb a fém és a műanyag, mert a kórokozó akár 7 napig is életképes marad az ilyen tárgyakon.

Forrás: NLC

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.