Nagyon úgy néz ki, hogy holnap nem adják át a szombathelyi vívóakadémia új épületét

Farkas Bazsi 2019-04-29 12:15:00
Pedig Hende Csaba az országgyűlési választások előtt az írta, április 30-ra készen lesz.

750 millió forintot kapott Szombathely az Európai Uniótól, hogy kezdjen már valamit a Szent László Király utcai volt REMIX gyárépülettel. Az önkormányzat vívóakadémiát, asztalitenisz centrumot és cserkészházat transzformál az épületekből.

A hírt szinte elsőként Hende Csaba, a térség fideszes parlamenti képviselője osztotta meg Facebook-oldalán, nem sokkal a tavalyi április 8-i választások előtt. Mutatom is a posztot.

null

null


A bejegyzés utolsó sora így szól:

A projekt várható befejezése 2019. április 30.

Egészen pontosan holnap lesz a Hende által belengetett befejezési dátum, ezért kimentünk a helyszínre, hogy megnézzük, hogyan áll az építkezés. 

Közel félkész állapotban van az épület A külső homlokzatot szigetelik, a nyílászárók még be sincsenek téve, az egész épület fel van állványozva. Nem hivatalosan úgy értesültünk, hogy talán szeptemberben átadják majd az épületet, addig pedig továbbra is lázasan folyik a munka.


Kerestük a szombathelyi városházát, hogy mi lehet a csúszás oka, hiszen Hende korábbi kijelentésével ellentétben 2019 április 30-án nem lesz átadva az épület. Amint kapunk választ közölni fogjuk.

null

null

Hende tavaly márciusban egyébként egészen nagy bejelentési hullámra ült fel, az akkor még a közgyűlés által nem is tárgyalt és jóvá sem hagyott Víztorony felújítást is fixre ígérte és a még csak csupán 3D-s látványterven szereplő Perint-parti korzót is a facebookosok elé tárta. Ez utóbbi egyébként még csak közgyűlési téma sem volt, így azt sem lehet tudni, egyáltalán megvalósul e és ha igen, milyen formában.

null

null


 

Szólj hozzá!

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.