A régi gyalogsági laktanya, illetve a Remix, legutóbb pedig az EPCOS Szent László király utcai telephelye régóta téma a szombathelyi fejlesztésekről szívesen társalgó népek között. Néhány éve már konkrét lépések is történtek, az EPCOS a Csaba utcai telephelye melletti bővülhetett, így a Szent László Király utcai telek a városé lett. Ígértek már fűt-fát, ma aztán végre egy sajtónyilvános eseményen - amiről nem minden médium tudott - bemutatták.
A lényeg, avagy mi épül
A tájékoztatás szerint a város egy többcélú, közösségi sport és gazdasági komplexumként tervezi hasznosítani a közel 8000 négyzetméteres területet.
A most bejelentett fejlesztések három épületet érintenek: egy kétszintes csarnoképületet, egy földszintes csarnokot, valamint a volt cserkészház épületét.
Az épületben akadálymentes megközelítéssel a Szombathelyi Vívóakadémia Sportegyesület edzőterme és kiegészítő helyiségek, szülői várók, klubhelyiségek, öltözők, zuhanyzók, fegyverszobák kapnak helyet.

A földszintes, vasbetonvázas üzemcsarnok a cserkészház és a csarnok közötti épületrészek elbontásával szabadon álló épületként asztalitenisz edzőpálya és kapcsolódó funkciókkal fog tovább működni. A tervezett épület magában foglalja a gyakorlóteret és a járulékos kiszolgáló funkciókat: gazdasági irodát, öltözőket, vizes helyiségeket, szertárat, teakonyhát és masszázs helyiségeket.

Teljesen elbontják a régit cserkészházat, mivel a falak vízszigetelése annyira gyatra, hogy nagyon. Azonban ne gondoljuk, hogy a cserkészigények nem elégülnek ki: az új kétszintes épületrész földszinti részében közösségi teret alakítanak ki, az emeleten irodák, tárgyalók épülnek a cserkészek nagy örömére.

Az utcafronti épület földszintjén 11 kisebb és egy nagy, 152 négyzetméteres üzlethelyiséget alakítanak majd ki. A terület beépítetlen részeire parkolókat és zöldfelületet telepítenek. Új közmű gerincvezetékeket is építenek majd.
A maradékot a Magyar Asztalitenisz Szövetség és a Magyar Vívó Szövetség sportlétesítmény-fejlesztési támogatása biztosítja.
Szólj hozzá!
A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.
Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.
A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.
De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.
A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket.
A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.
Pintér Bence polgármester szerint az enyhülés csak átmeneti, ezért az újabb hőhullámra készülve fenntartják a víz- és energiahasználat csökkentésére hozott városi intézkedéseket.
Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.
A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára.
Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.
Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.
Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.
A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.
Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.
Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.
Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent.
Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más.
Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.
Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.