Nagykanizsán, majd Zalaegerszegen is járt a koronavírussal fertőződött marokkói miniszter

Nagy Donát 2020-03-17 15:53:00
Pénteken a Hidrofilt üzemében járt, majd a zalaegerszegi járműipari tesztpályát tekintette meg Abdelkader Amara.

Ő az a miniszter, akinek látogatása miatt Pintér Sándor belügyminiszternek karanténbe kellett vonulnia, és vírusteszten kellett átesnie - írja a Nagykanizsa Online.

A marokkói miniszter látogatását követően a nagykanizsai cég a dolgozók egy részét otthoni munkára utasította, de több alkalmazottat szabadságra küldtek.

A lap szerint az esettel kapcsolatban hírzárlatot rendeltek el, amin a dolgozók közül többen is felháborodtak, amikor kiderült, hogy ez a miniszter ugyanaz, mint akiről másnap kiderült, hogy koronavírussal fertőződött.

Nem csak azt vették zokon, hogy esetleg ők is megfertőződhettek a látogatás után, hanem azt is, hogy ezt követően állítólag erről senkinek nem szólhattak, így pedig már meghatározhatatlan, hogy hány ponton váltak potenciális vírusterjesztőkké.

A cikk megjelenése után a cég is megerősítette a leírtakat:

A hír miszerint a marokkói miniszer cégünket múlt héten hétfőn meglátogatta valóban igaz. Azt, hogy a miniszter úr koronavírussal fertőződött meg, vasárnap tudtuk meg. A hivatalos szervekkel felvettük a kapcsolatot, a cégnél fertőtlenítést rendeltünk el és megkezdtük a kollégák tájékoztatását. A miniszterrel találkozó kollégák tesztelésére holnap fog sor kerülni. Ennek eredményéről tájékoztatni fogjuk Önöket. Amennyiben bárkinek további kérdései lennének, kérem hívja a Hidrofilt kft. központi számát, vagy írjon az info@hidrofilt.hu címre. Semmilyen hírzárlat nincs, szívesen adunk tájékoztatást.

Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere szerint nem csak a nagykanizsai cégnél, hanem a zalaegerszegi tesztpályán is járt a marokkói miniszter.

Security Check Required

null

Balaicz a bejegyzésében azt is leírja, hogy a marokkói miniszter a városban nem járt, a városvezetéssel nem találkozott. A tesztpályán öt személlyel volt kontaktusa látogatása során. Valamennyi érintett karanténba került, mind az öt fő átesett a teszten és mindannyian rendben vannak.

A marokkói miniszterrel kezet fogó Pintér Sándor belügyminiszter vírustesztje szintén negatív volt.

Szólj hozzá!

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.