Nagy Donát, a Momentum szombathelyi elnöke levélben kéri számon Hende Csabát az Akadémia szétveréséért

BZ 2019-07-02 17:01:00
Nyílt levél.

Bár a szakma, vagyis a tudósok tiltakoztak, a Fidesz erővel átvitte, amit mindig is akart, hogy saját kézbe vegye a magyar tudományos élet irányítását, így a most létrejövő Eötvös Loránd Kutatási Hálózathoz kerül az MTA kutatóintézet-hálózatának működtetése.

Nagy Donát, a Momentum Mozgalom szombathelyi elnöke választópolgárként írt levelet Hende Csabának. Számonkéri, amiért megszavazta a Magyar Tudományos Akadémia szétverését.

Levelében kitér az általános iskolában tanultakra, miszerint Széchenyi István 1825-ben felajánlotta birtokai egyéves jövedelmét az MTA megalapításához, amihez további főnemesek is jelentős összegekkel csatlakoztak. Majd azzal folytatja, hogy most közel kétszáz évvel később Hende és 130 fideszes képviselőtársával megszavazta a magyarság egyik legnagyobb erényének szétverését.

"Ön az én képviseletemre, az én érdekeim képviseletére is vállalkozott, amikor tavaly felvette mandátumát az Országgyűlésben. Kérem, ezúton is segítsen számomra megérteni, milyen indokok vezérelték a parlamenti szavazáskor, milyen módon tudta az én, és még sok ezer választópolgára akaratát érvényesíteni."

Ha válasz érkezik, természetesen közölni fogjuk.

Szólj hozzá!

A természet rejtett kincsei: az illóolajok sokoldalúsága

Az illóolajok hosszú ideje fontos részei a mindennapoknak, noha olykor talán nem is tudatosul bennünk.

SMS-ben fenyegették meg Ágh Ernőt, szombathelyi önkormányzati képviselőt

A feladó azt írta, hogy reméli áprilisban a fiával, az államtitkár Ágh Péterrel együtt bitófán fog lógni.

Váratlan családi élethelyzet miatt távozik az Egis Körmendtől Trevor Blondin

Már a holnapi, Kaposvár elleni meccsen sem lép pályára.

Számháború: A Fidesz szerint kétszer annyian voltak tegnap, mint a Tisza

Még ha a kutató számításai alapján a számok nem is ezt mutatják.

Szépen-lassan helyreállhat a vasúti közlekedés a győri fővonalon

Hegyi Zsolt közleménye szerint még nem tökéletes, de már jobb a helyzet. 

A test és a lélek egyensúlyának fontossága

Mai világunkban egyre többen keresik a testi-lelki egyensúly megteremtésének útját. Az egészséges életmód iránti igény nem csupán egy múló hóbort, hanem egyre több ember életének meghatározó részévé válik.

Az FTC-t és a Győrt is megbüntette a szövetség a drapériás eset miatt

Az FTC-Rail Cargo Hungaria elnézést kért a molinó tartalmáért, a testület előtt beszámolt arról, hogy belső döntéseket hozott a transzparenst kihelyezők kitiltására, annak érdekében, hogy hasonló eset a jövőben ne fordulhasson elő.

Új szegmens nyílhat az ingatlanpiacon a zártkerti ingatlanokkal

Elsőként azok az önkormányzatok léphetnek, ahol a zártkerti területek jelentős lakhatási alternatívát vagy rekreációs funkciót töltenek be.

Iskolaépületnek hajtott egy busz Szolnokon

Egy gyalogos és több utas megsérült.

Dróntilalommal próbálják jelentéktelenné tenni a Nemzeti Menetet – Magyar Péter szerint retteg a hatalom

A honvédelmi miniszter katonai műveletet tervez pont akkor és pont ott, amikor és amerre a tömeg halad majd csütörtökön. 

Mentőhelikopterrel szállítottak Győrbe egy 17 éves lányt

Súlyos baleset történt egy soproni iskolában.

Megszépül a Széchenyi híd alatti partszakasz Győrben

Faállomány-felújítás kezdődik a Dózsa György rakparton.

Illegálban bontotta az autókat egy csornai nő

Több mint 11 ezer kiló hulladékot halmozott fel az udvarán.

Több mint 30 millió forintot "keresett" egy szombathelyi biztosítási csaló

Több helyről is hamis orvosi iratokkal vett fel biztosítási pénzt.