Müller Cecília: Az étteremben a leves és a második fogás között vegyük fel a maszkot

Nagy Donát 2020-11-02 12:42:00
Szelepes verziót viszont ne hordjunk, mert azok károsak lehetnek.

Müller Cecília szerint az elmúlt napokban jelentős teher hárult az egészségügyi ellátóintézményekre és egészségügyi személyzetre - szemlézett a Telex a mai sajtótájékoztatóból.

A tisztifőorvos szerint az egészségügyi dolgozók béremelése „egy olyan lépés, ami egyfajta elismerést jelent”, de „az pénzzel ki nem fejezhető, amit a napokban teljesítenek”. 

Azt kérem ebben a helyzetben, hogy ne a kiskapukat keressük

- fogalmazott a szakember, majd hozzátette, hogy a cél megvédeni magunkat a fertőződéstől.

Müller Cecília azt mondta, hogy szórakozóhelyen végig viseljük a maszkot, az étteremben az étkezés közben persze le lehet azt venni, de két fogás közben ismét vegyük fel. 

Müller szerint ha csak egyszer használatos a maszk, egy köhögés vagy tüsszentés után le kell cserélni.

Illusztráció

Fotó: MTI

Sőt, a szakember nem javasolja a szelepes, azaz FFP2-es és FFP3-as maszkokat, mert azokkal kárt is okozhatunk magunknak. Ezeket professzionális használatra, kizárólag egészségügyi dolgozóknak fejlesztették. Aki tünetmentesen fertőzött, és szelepes maszkot hord, az töményebben fújja ki a levegőbe a vírust a szelepen keresztül. 

Gál Kristóf, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője arról beszélt, hogy a hétfőn életbe lépő új szabályokkal együtt a rendőrség is fokozza az ellenőrzést, és fellépnek azok ellen, akik fittyet hánynak a szabályokra. Hétfőtől a rendőrök ellenőrzik a boltokban, kereskedelmi egységekben, hogy mindenki betartja-e a maszkviselési szabályokat. 

Szólj hozzá!

Ismert kockázatok, elmaradt döntések – így maradt energiafüggő Magyarország

Szakértő szerint a rövid távú előnyök felülírták a stratégiai gondolkodást, miközben a kitettség alig csökkent.

Ma már az egyéni igényeink szerint választhatunk kontaktlencsét

A kontaktlencsék az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen mentek keresztül.

Hivatalosan is megerősítette a rendőrség, hogy büntetőeljárást folytat az Észak-Vasi képviselőjelöltek ügyében

Választás, népszavazás, népi kezdeményezés és az európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűntett gyanúja merült fel.

Fenntarthatósági hét a szombathelyi piacon

A tudatos vásárlás kerül a középpontba.

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal.