Most éppen egy magyar kutya hódítja meg az Instagramot

ugytudjuk.hu 2019-12-31 13:30:00
Imádják az emberek, hogy úgy néz ki mint egy nagyra nőtt felmosórongy.

Az évtized vége előtt néhány nappal újabb szőrmókot kiáltott ki celebnek az internet népe. A legújabb sztár most éppen egy komondor kutya, aki Litvániában él, hét éves, és a kommentelők szerint úgy néz ki, mint egy lábtörlő.

I love #komondor #dog #šuo #bannana

333 Likes, 9 Comments - Komondor HANGA Kaunas (@komondorhanga) on Instagram: "I love #komondor #dog #šuo #bannana"

A juhászkutya gazdái szerint azonban Hanga inkább hasonlít egy felmosórongyra, főleg amikor éppen úszik. Hanga boldog életet él Litvániában, a család egy hatalmas telken tartja, ahol kedvére rohangálhat. A hét éves ebnél azonban a múlt hónapban problémák léptek fel, hirtelen megbetegedett, nem sokkal később pedig egy életmentő műtéten kellett átesnie.

#komondor #walking #autumn #kaunas #šuo

761 Likes, 25 Comments - Komondor HANGA Kaunas (@komondorhanga) on Instagram: "#komondor #walking #autumn #kaunas #šuo"

Hanga gazdái azonban nem tettek le róla, így már újra boldogan élheti az életét. A kutya egyik tulajdonosa Gintare Lietuva, aki nem mellesleg maga is állatorvos, azt mondja, hogy már régóta szemezett a magyar komondorokkal, míg végül úgy döntöttek, hogy hazavisznek egy négylábút. Gintare szerint azonban nem volt könnyű az első időszak, mert a komondoroknak teljesen mások az igényeik, mint a többi társuknak.

#komondor #sunukirpyklacentre #kaunas #rastadog #summertime #summerfun #doggrooming #dogsofinstagram #dog_of_instagram #dog_of_world #rasta . (For licensing or usage, contact licensing@viralhog.com)

3,204 Likes, 226 Comments - Komondor HANGA Kaunas (@komondorhanga) on Instagram: "#komondor #sunukirpyklacentre #kaunas #rastadog #summertime #summerfun #doggrooming..."

Gintare azt is megosztotta a követőivel, hogy Hangának nem volt mindig raszta sérója, a komondoroknál ugyanis a második születésnapjuk után kezd el kialakulni az ilyen szőrzet. A hatalmas szőrméje ellenére Hangának még a legmelegebb nyári napokon sem kell nyírni a szőrét, mert a raszták a bőrétől távol állnak, az alsó szőrzete pedig légáteresztő, mondhatni beépített klímája van.

Two girls  Waiting new home

205 Likes, 5 Comments - Komondor HANGA Kaunas (@komondorhanga) on Instagram: "Two girls  Waiting new home "

Gintare szerint viselkedésében is mások a komondorok, hiszen rendkívül egyedülállók, de eközben szeretik a gazdáikat, akiket vehemensen védelmeznek is. Az állatorvos szerint ez abból adódik, hogy ezt a kutyafajtát juhászkutyáknak tenyésztették ki, így mindig védelmező üzemmódban vannak. 

(Metro)

 

Szólj hozzá!

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.

A Széchenyi téren emlékeznek március 15-re Győrben

Kósa Roland a történelmi helyszínre hívja a győrieket, ahol egész napos családi programokkal idézik fel az 1848-as eseményeket.

Küszöbön a győri Tavaszi Fesztivál 

Március közepétől koncertek, kiállítások és családi programok várják az érdeklődőket a város több pontján.

Tavalyi áron kerülhet a tojás a húsvéti asztalra

90 és 110 forint között lesz az ára.

Benzinárstop friss - az automata kutakra nem vonatkozik a védett ár ha nincs személyes ellenőrzés a helyszínen

A kutasoknak ráadásul fel kell jegyezniük a rendszámot vagy a forgalmi vonalkódját, az adatokat pedig a NAV felé is továbbítani kell.

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről.