Megvizsgálják a szombathelyi rikító fényreklám szabályszerűségét

Nagy Donát 2020-03-02 14:18:00
Igaz, a közelben lakók részéről panasz nem érkezett.

Szombaton az Ugytudjukon megírtuk, hogy rendkívül erős fényű reklámtáblát állítottak fel a Szent Márton utcában.

Narancssárgában úszik a szombathelyi Szent Márton utca egy része

Nagy Donát A lakásokba is bevilágít a reklámtábla fénye. Nemrég szereltek fel egy új acélszerkezetet a Szent Márton utcában, most kiderült a funkciója is. A világító / villódzó felület egy reklámlehetőséget hirdet. Talán kicsit túl agresszívan is. Szombaton késő délután jártam a helyszínen, így még a teljes esti sötétség előtt tudtam is készíteni pár fotót.

Kérdéseinket a fényreklámmal kapcsolatban elküldtük a szombathelyi önkormányzatnak, ahonnan már a legelső munkanapon megkaptuk a válaszokat.

A szóban forgó reklámhordozó kihelyezéséhez településképi bejelentésre, valamint közútkezelői és tulajdonosi hozzájárulásra volt szükség, amelyet követően közterület-használati szerződés megkötésére került sor, azaz a reklámhordozó jogszerűen került elhelyezésre közterületen.
 
Az eljárásokhoz beadott műszaki leírásban a fényerőre vonatkozóan az szerepel, hogy „a LED elemek nem villogó kivitelűek, futófény nélküli, káprázást nem okozó összehatású reklámfelületet alkotnak".
 
Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet 54.§ (2) bekezdése szerint:

„Az építmény megvilágítását, a köz- és díszvilágítást, a fényreklámot és a hirdetőberendezést úgy kell elhelyezni és kialakítani, hogy a fényhatás
a) az építmény és a helyiségek, valamint a környezet rendeltetésszerű és biztonságos használatát ne akadályozza,
b) a közlekedés biztonságát ne veszélyeztesse,
c) az emberi egészséget és a környezetet ne károsítsa, és
d) fényszennyezést ne okozzon."
 
A lakosság részéről panasz a mai napig nem érkezett a Hivatal felé, de az ugytudjuk.hu észrevételeit jeleztük a reklámhordozó üzemeltetője felé.

dr. Károlyi Ákos, jegyző

Azaz a válaszból kiderül, hogy meg fogják vizsgálni, valóban veszélyes-e a közlekedőkre nézve, illetve nem zavaró-e az ott élők számára az erős fény.

Szólj hozzá!

Borsi Róbert és a színházfelújítás

Politikai monodráma két felvonásban. 

Az Oroszlánnyal kezdi a szezont a Falco

A Körmend a Péccsel nyitja a bajnokságot.

A MÁV-val egyeztetett Pintér Bence

Előremutató fejlesztések jönnek a győri busz - és vasúti közlekedésben.  

“Ha meghalok nem szeretném, hogy migránsok tapossanak a síromon!”

Erősre sikeredett 10 percet tolt le Őriszentpéteren a Fidesz Vas 03-as választókerületi alelnöke a Tisza fórumán.

A Republikon Intézet szerint a Tisza stabilan őrzi előnyét

5 százalékponttal vezet a Tisza a Fidesz-KDNP előtt.

Megint elmarad a Balaton-átúszás

Idén már másodszor halasztanak a szervezők. 

Merlot a 2025-ös Savaria Karnevál legjobb bora

A villányi Agancsos Pincészeté az elismerés.

Elhunyt Kathi Béla erőemelő, testépítő

A 46 éves sportoló kerékpárbalesetet szenvedett.

Több helyen engedik be a szurkolókat a ma esti ETO meccsre, nem lesz gond a bejutásnál

A rendezők megnyitják az ETO Park Hotel felőli bejáratot is.

Győr ad otthont az Ülőröplabda Európa-bajnokságnak  

A magyar válogatottak számára eddig felemásan alakult a torna.

A KSH szerint tovább fogy a magyar népesség

Évről-évre egyre kevesebben leszünk. 

Több, mint 4 millió forint kárt okozott egy férfi Győrben, aki autókat tört fel 

Kalapáccsal törte be a szélvédőket, összesen 27 alkalommal.