Megoldódni látszik a szombathelyi kézisek teremproblémája

Farkas Bazsi 2020-08-27 16:10:53
Új szerződések vannak kilátásban a Haladásnál.

A múlt héten foglalkoztunk a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia teremproblémáival. A csapat a hivatalos honlapján tudatta, hogy Szombathelyen nincsen szabad terem, így Sárvárra kénytelenek menni edzőmeccset játszani. 

Ez azért is volt furcsa, mivel korábban közgyűlési döntés született arról, hogy az önkormányzati fenntartású Haladás Sportkomplexumban és az Aréna Savariában is edzés és meccs lehetőséget kell kapnia a kéziseknek. 

A múlt héten levélben kerestük meg a Haladás Sportkomplexumot, hogy megtudjuk, mi okozza a teremproblémákat, illetve megoldódhat e valamikor véglegesen a kézilabdások elhelyezése. 

A Sportkomplexum vezetősége jó híreket tudott közölni. Levelükben azt írják, hogy a bérlőkkel folyamatos tárgyalásokat folytatnak, aminek eredményeképpen hamarosan megoldást találnak a problémára. 

Íme a teljes levél:

A teremigények kezelése rendkívül komplex kérdés, amelyben nem csak a Haladás Sportkomplexum, hanem az Aréna Savaria, a SEK és az egyéb tornatermek lehetőségei is befolyásolnak. Mind a sportszervezetekkel, mind az infrastruktúrát biztosító intézményekkel karöltve dolgozunk a felek számára megnyugtató kompromisszumos megoldáson, mely minden sportot szerető szurkoló, amatőr és professzionális sportszervezet érdekeit sem sérti.

Ebben a folyamatban természetesen Társaságunk is részt vesz és mindent elkövet, hogy a terem igényeket teljesíteni tudja. Bérlőinkkel az új típusú megállapodások és szerződések konkretizálásának fázisában tartunk, a megállapodás a napokban megszülethet.

Köszönjük ezúton is a probléma megoldásában velünk közösen együttműködő, kompromisszumokat kereső partnerek projektben végzett munkáját.

Szólj hozzá!

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket. 

Megszüntették a nyomozást abban a feljelentésben, amit a tiszás előválasztás kapcsán Németh Martin tett meg

A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.

Győr továbbra is takarékoskodik: nem kapcsolják vissza a díszkivilágítást, és a legtöbb szökőkút sem indul újra

Pintér Bence polgármester szerint az enyhülés csak átmeneti, ezért az újabb hőhullámra készülve fenntartják a víz- és energiahasználat csökkentésére hozott városi intézkedéseket.

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Csillagok, hullócsillagok és napfogyatkozás: különleges csillagászati programok jönnek Győrben és Nyúlon

Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.