Megkapta az első páciens a Pfizer oltását Angliában

Fehér Buda 2020-12-08 09:34:48
Egy 90 éves nőt oltottak be legelőször a klinikai vizsgálatokon kívül.

Margaret Keenan, egy 90 éves nő lett az első páciens, aki a teszteken kívül, már élesben kapta meg a Pfizer oltóanyagát Angliában. Ezzel el is kezdődött a britek első nagy oltássorozata, aminek keretében 800 ezer dózis oltást adnak be a helyieknek a következő néhány hétben. December végéig pedig 4 millió embert oltatnának be a szigetországban, írja a BBC.

Első körben a nyolcvan év felettiek és az egészségügyi dolgozók kapják majd meg a Pfizer oltását, tehát a legjobban veszélyeztetett csoportok. A brit kormány ezzel azt akarja elérni, hogy minél gyorsabban visszatérhessen az élet a régi kerékvágásba, az oltások után ugyanis feloldhatnak majd több járványügyi rendelkezést is.

 

 

Keenan, aki a jövő héten lesz 91 éves, azt mondja, ennél jobb előszülinapi ajándékot el sem képzelhetett volna. Az idős asszony büszke arra, hogy ő lehetett az első ember, akit élesben oltottak be, és örül annak, hogy a karácsonyt már anélkül töltheti majd együtt a szeretteivel, hogy attól kellene tartania, megfertőződik a vírussal.

Boris Johnson, az Egyesült Királyság miniszterelnöke Margaret oltása után megköszönte az egészségügyi dolgozóknak a kemény munkájukat, majd azoknak a kutatóknak is köszönetet mondott, akik dolgoztak a vakcina elkészítésén. Az Egyesült Királyság egyébként eddig 40 millió dózist rendelt a Pfizertől, ez 20 millió ember beoltásához elég. A szigetországban azonban nem kötelező a vakcina beadása, az emberek önkéntes alapon jelentkezhetnek az oltásért.

Szólj hozzá!

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.