Meghalt a koala, amit egy nő magát nem kímélve mentett ki a lángok közül

ugytudjuk.hu 2019-11-26 15:05:00
Egy ideig úgy tűnt, túléli a borzalmakat, nem így lett.

A múlt héten járta be a világot az a néhány perces felvétel, amin az látszik, ahogy egy nő berohan az ausztrál bozóttüzek közé, hogy megmentsen egy koalát. Az állatot a saját pulcsijába csavarva mentette ki a lángok közül, később azt mondta a helyi híradónak, nem is gondolkodott, csak cselekedett, amikor megmentette a koalát.

Woman rescues koala from bushfire in New South Wales

A woman rescued a badly burnt and wailing koala from an Australian bushfire. The marsupial was spotted crossing a road among the flames near Long Flat in New South Wales. The local woman, who told Australia's Nine News her name was Toni, rushed to the koala's aid, wrapping the animal in her shirt and a blanket and pouring water over it.

A szőrmókot ezután elnevezték Lewis-nak, majd a Port Macquarie-i állatkórházba vitték. Az orvosok ekkor úgy gondolták, hogy a koala ezután felépülhet, ám az idő meghazudtolta őket. Néhány nappal a kórházba kerülése után már azt írták, hogy Lewis állapota rosszabbodott, de akkor még nem aggódtak. Az égési sérülések esetén ugyanis sokszor előfordul, hogy egy-egy beteg állapota hirtelen rosszra fordul, mielőtt jobban lenne.

Az orvosok ma reggel mesterséges kómába helyezték Lewis-t, így akarták megvizsgálni a sebeit, és újra bekötözni őket, hogy ne okozzanak felesleges fájdalmat az állatnak. A vizsgálat során azonban kiderült, hogy Lewis állapota nem fog már sokat javulni, így úgy döntöttek, nem hagyják tovább szenvedni.

Ausztráliában október óta pusztítanak a bozóttüzek, több ezer állat, és hat ember is az életét vesztette ennyi idő alatt. A koalákat azonban különösen rosszul érintette a természeti csapás, hiszen a természetes élőhelyeik 80 százaléka elpusztult, és több mint 1000 példány is meghalhatott a szűk két hónap alatt. A tudósok szerint ez már elég arra, hogy megkongassák a vészharangokat: a jelen állapotok mellett ki is halhatnak a koalák.

(iTV)

 

Szólj hozzá!

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.

Visszadobta a győri bíróság a Szent István úti gázoló gyorsított ügyét

Az ügyészség bíróság elé állította volna az Aston Martinnal halálos balesetet okozó sofőrt, de a bíróság szerint az ügy ennél bonyolultabb.

Májusban kezdődik a szombathelyi "mozaikos" kereszteződés felújítása

Csak részlegesen lesz lezárva az út a burkolatfelújítás közben.

Egy friss felmérés alapján a magyarok fele szerint a Fidesz elcsalhatja a választást

Sokan tartanak manipulációtól, orosz befolyástól és az MI-alapú kampánytrükköktől is.

Vádat emelt a győri ügyészség egy 44 éves férfi ellen, aki figyelmetlensége miatt átment a piroson, aminek súlyos baleset lett az eredménye

Maradandó fogyatékossággal járó sérülést okozott, akár 3 év szabadságvesztést is kaphat.  

Csütörtökön este Győrbe látogat Magyar Péter - finisben a kampány és az országjárás

A TISZA Párt elnöke Sopron és Mosonmagyaróvár érintésével érkezik. 

Épül már a szombathelyi kórházhoz vezető gyalogátkelőhely

A 16 millió forintba kerülő “zebrát” egy vállalkozó magán felajánlásban építteti meg.