Megenyhült a kormány, mégis elfogadjuk a külföldi koronavírus tesztet, de csak egyszer

Nagy Donát 2020-09-04 19:23:00
A szuperkupa-döntőről is kiderült újabb részletek.

Új járványügyi intézkedéseket jelentett be a kormány péntek este a hivatalos Facebook-oldalán. Bár az esetszámok most éppen emelkednek, az új formulák mégis enyhítésnek számítanak az eddigi szabályokhoz képest.

Magyarország Kormánya

A tavaszi járványhullám alatt a fertőzöttek átlagéletkora 67 év volt... , az őszi hullám alatt 26 év. Az új járványgócok elsősorban olyan helyeken alakulnak ki, amelyeket fiatalok látogatnak: gólyatáborok, szórakozóhelyek, esküvők.

  • A gazdaság zavartalan működése érdekében engedélyezik az üzleti célú beutazást Magyarország területére.
  • Mostantól a kulturális rendezvényeken való részvétel feltételei is megegyeznek a hazai sportrendezvényekre való ki- és beutazás feltételeivel: akár kulturális, akár sportrendezvényre érkeznek, külföldről csak azok léphetnek az országba, akik negatív PCR teszteredménnyel rendelkeznek, van jegyük a rendezvényre, alávetik magukat egészségügyi vizsgálatnak, és a belépést követő 72 órán belül elhagyják az országot. Úgy tűnik, ezek a szabályok vonatkoznak majd a szeptember 24-ére tervezett UEFA szuperkupa-döntő látogatóira is.
  • Változás, hogy a beutazáskor a hazai teszttel egyenértékűnek ismerik el a schengeni tagállamokban készült PCR-teszteket is, viszont csak egyszeri alkalommal.

Részletes tájékoztató várhatóan holnap jelenik meg a Magyar Közlönyben.

Szólj hozzá!

Orbán Viktor a Facebook-on toborozza a harcosokat

A miniszterelnök kiküldte a digitális behívót, egyre alacsonyabban van a léc.

Változnak a rendelési idők Győrben

Ne megszokásból menjünk orvoshoz.

204 centis, angol centert igazolt a Falco

Jubrile Belo, a francia élvonalból érkezik.

Lemond a Momentum elnöki posztjáról Tompos Márton

A távozó elnök Rózsa Andrást, Zugló polgármesterét kérte fel a politikai közösség új elnökének.

Zsebe Ferenc a körmendi kosárlabda klub ügyvezetője

Július 1-től, 5 évre nevezték ki a kosárlabda legendát.

Online átutalások és kifizetések biztonsága 2025-ben

Az online pénzügyi tranzakciók rohamos fejlődése új lehetőségeket és kényelmet hozott a magánszemélyek, valamint a vállalkozások számára.

Lemondta a válogatottságot Lukács Norbert

Reagált a kosárlabda szövetség.

Villámgyors netet hozna Győrbe a Telekom

Ne ijedjünk meg, ha „idegenek” méricskélnek a ház körül.

Nyári időutazás

Így változott meg a strandélmény az elmúlt 30 évben.

Újra zavartalan a forgalom az 1-es főúton

Frontális ütközés miatt volt korábban teljes útzár

Felújítják a szombathelyi Székely Bertalan utcát

Jövő héten szerdától péntekig lehet munkagépekre számítani.

Mindneki nyugodjon meg! Nem igaz, hogy magzatkárosító a szúnyogirtás

Hivatalos közlemény adott ki a szúnyogirtást végző szakmai szervezet.

Százhúsznál több újonc vonult be Győrben a légvédelmi rakétaezredhez

Ez az "Embert a vasra!" toborzókampánynak köszönhető.