Megdöbbenéssel fogadta a Helyi Televíziók Országos Egyesülete Lovass Tibor leváltását

ugytudjuk.hu 2019-03-01 09:47:00
Lovass leváltásáról tegnap döntött a szombathelyi közgyűlés.

Lovass Tibort, a Szombathelyi Médiaközpont eddigi igazgatóját a tegnapi közgyűlésen, 11 igen szavazattal váltották le a szombathelyi képviselők. A helyére Halmágyi Miklóst, a Vas Népe egykori vezetőjét nevezték ki, 600 ezer bruttó havi fizetéssel.

Ezerrel megy a bevándorlás-party a szombathelyi közgyűlésben

Farkas Bazsi A szombathelyi közgyűlésről blogolunk. Puskás polgármester kicsit belezavarodik abba, hogy akkor most mi is van. Elvileg a 12. napirendi pont, dehogy akkor ez most mi, azzal vannak bajok. Újabb szünetet rendel el. Az SZMSZ szerint 12 órás lehet egy közgyűlés.

Lovass nem csak a Médiaközpontot igazgatta, 2016-ban választották meg Helyi Televíziók Országos Egyesületének is elnökének. Az egyesület ma délelőtt egy közleményt juttatott el a szerkesztőségünkhöz, ezt most változtatás nélkül közöljük:

A Helyi Televíziók Országos Egyesülete közleménye

A 90 magyarországi helyi televíziós műhelyt tömörítő  Helyi Televíziók Országos Egyesülete (HTOE) közössége mély megdöbbenéssel értesült a Szombathely város közgyűlésén történtekről. A testület minden előzmény nélkül, azonnali hatállyal leváltotta a Szombathelyi Televíziót is működtető Szombathelyi Médiacentrum ügyvezető igazgatóját, Lovass Tibort.

Tisztában vagyunk vele, hogy az önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságok vezetőjének kinevezésé és visszahívása a közgyűlés hatásköre, ilyen döntésre azonban a magyarországi helyi televíziózás több mint harminc éves történetében még nem volt példa.

Lovass Tibornak Szombathely város közgyűlésén nem adtak lehetőséget, hogy megvédje a szerkesztőséget a támadásoktól, nem tudta ismertetni a Szombathelyi Médiacentrum eredményeit, nem kérték, hogy beszéljen céljaikról. Az újonnan kinevezett ügyvezetőt pályázat, a szakmai, pénzügyi elképzelések ismertetése nélkül bízták meg a Szombathelyi Médiacentrum vezetésével. Egyetlen bizottság sem hallgatta meg arról, milyen tapasztalatai vannak egy helyi televízió irányításában, s egyáltalán milyen tervei lennének.

Lovass Tibor az egyik legelismertebb helyi televíziós szakember Magyarországon. A Helyi Televíziók Országos Egyesülete 2016 novemberében nagyon nagy többséggel választotta meg elnöknek a fél évvel korábban az egyesület életműdíjával is kitüntetett szakembert. Lovass Tibor azóta mérhetetlenül sok munkával hálálta meg ezt a bizalmat, s az egyesület mind a kilencven tagtelevíziójának megelégedésére végzi el elnöki teendőit. Elismeréssel tekintünk az általa alapított Savaria Filmszemlére, mely az ország egyik legszínvonalasabb és legszínesebb filmes seregszemléjévé nőtte ki magát.

Lovass Tibor pályafutása során több helyi televíziónál dolgozott, s a Szombathelyi Médiacentrum nem az első, melyet irányít. Szakmaisága, elfogulatlansága, a helyi televíziózás iránti mérhetetlen szenvedélye és a nézők felé tanúsított határtalan tisztelete a helyi tévés társadalomban nem képezheti vita tárgyát.

A Helyi Televíziók Országos Egyesülete határozottan kéri Szombathely város közgyűlését, hogy a Lovass Tibor leváltásáról hozott döntését a lehető leghamarabb, már a következő, soros vagy rendkívüli ülésén vonja vissza, s tegye lehetővé, hogy a Szombathelyi Televízió és a teljes médiacentrum szerkesztősége folytathassa azt a munkát, amit a szakma magas színvonalúként ismer el.

Szombathely 2019. február 28.
A  Helyi Televíziók Országos Egyesülete 90 tagtelevíziója nevében
Eckhardt Balázs alelnök

Szólj hozzá!

10 külügyi vizsga vár Bebes Istvánra ahhoz, hogy főkonzul lehessen

Szeptembertől Düsseldorfban látja el a feladatot.

El akarta hallgattatni a molesztált diáklányokat az igazgató, most mégis újra kinevezhetik a Soproni Tankerület egyik általános iskolájában

A direktor bevédte volna az első fokon szeméremsértésért elítélt néptánctanárt, őt pedig a tankerület.

V.Németh Zsolt Szentpéterfán beszélt arról, hogy árvizek tekintetében Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb Európában

Vas vármegyében az árvíz utáni helyreállításra összesen több mint 560 millió forintot fordítanak.

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!