Max Verstappen zseniális taktikával győzte le Hamiltont

Székely Zoárd 2020-08-09 16:50:00
A Forma-1-es világbajnokság egy hét múlva, a Spanyol Nagydíjjal folytatódik.

A Red Bull ifjú versenyzője, Max Verstappen nyerte a Forma-1 70. évfordulós Nagydíját Silverstone-ban. A holland versenyző remek taktikával győzte le a Mercedeseket, a 2. helyen befutó Lewis Hamiltont, valamint Valtteri Bottast.

Miután a Brit Nagydíjon több defekt is beleszólt a végeredménybe ugyanezen a pályán, jóval óvatosabb taktikával gurult ki a száguldó cirkusz mezőnye a pályára. A Pirelli előzetesen két kiállásos versenyt tervezett, ez végül be is jött, a legtöbb csapat pilótái kétszer jártak a boxban.

Verstappen kemény keverékeken kezdett és azonnal lerajtolta Nico Hülkenberget és a két Mercedesre-tapadt. Mivel Lewis Hamiltonnak és Valtteri Bottasnak is sárga gumikat tett fel a csapata, egyértelmű volt, hogy a Red Bull pilótája tovább maradhat kint, egy ideig úgy tűnt, akár egy kiállást is bevállalhat a holland.

A rajt balesetet nem hozott, de ez csak a szerencse műve, mivel Sebastian Vettel alatt megbokrosodott a Ferrari és a pályáról kicsúszva a 20. helyről indíthatta gyakorlatilag újra a versenyét.

Az élen Verstappen gyönyörűen óvta az abroncsokat, ráadásul akkora előnye volt az élen, hogy amikor kiment a boxba, arra is volt esélye, hogy első helyen térjen vissza a pályára. 

A 32. körben az élen autózó Verstappen, valamint Bottas egyszerre hajtottak a bokszba, a Red Bull tehát taktikát váltott, és támadásból átment védekezésbe.

Megkezdődött a hajsza a címvédő számára, előbb a csodával határos módon harmadik helyen autózó Charles Leclerc állta útját – egy kiállással, kemény keverékeken – majd Valtteri Bottast kellett lehagynia, ami az 50. körben jött össze. Két körrel a vége előtt tehát a sárga gumikon hajtó Hamilton és a fehéreken száguldó Verstappen ment a futamgyőzelemért. A nagy stratégiai csatát Verstappen nyerte, Hamiltonnak maradt a második hely és a leggyorsabb kör.

Alexander Albon is remekelt, kiváló stratégia mellett egészen mélyről végül az ötödik helyen ért be a Red Bull thaiföldi versenyzője, de Leclerc volt a legnagyobb varázsló, aki egy kiállással lehozta a futamot negyedik helyen.

Card

 

Fotó: Getty Images

Szólj hozzá!

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.

Megvan a Jobbik jelöltje az 1-es győri választókerületben 

Nemesné Nagy Izabella Kornélia indul a mozgalom színeiben - fókuszban a devizakárosultak.

Haszontalan médiaposztokról is beszélt Máhr Tivadar, sárvári alpolgármester újévi köszöntőjében

Ne ezekben lássuk meg az élet értelmét - tette jó tanácsként 2026 tarisznyájába.