Mától hivatalosan is teljesen kész az M86-os

Farkas Bazsi 2020-05-27 13:56:00
Átadták az utolsó láncszemnek számító kamionparkolókat, vagy hivatalosan tengelymérő állomásokat. A Csorna-Szombathely szakaszon 2 helyen épülhet benzinkút.

Hány parlamenti képviselő kell négy gyorsforgalmi pihenő átadásához? 

Számolgatás helyett inkább jöjjön a gyors megoldás:

Kettő.

 

Hende Csaba és Ágh Péter, fideszes országgyűlési képviselők ma délelőtt a helyszínen jelentették be, hogy elkészült, használható, megcsináltuk.

Címszavakban a beszédek:

  • Az MSZP kormány és önkormányzat nem tudta megcsinálni, mi megcsináltuk.
  • Élénkíti a gazdaságot. 
  • Köszönet a kormánynak.
  • Köszönet a NIF-nek.
  • Köszönet Hende Csabának.
  • Akinek súlyosabb a tengelye az fizessen többet. 
  • Belföldi turizmus élénkítéshez is tökéletes.
  • Fejlődünk.

A 2 pihenő és a 2 tengelymérő összesen 5 milliárd 959 millió 705 ezer 842 forintba került.


Vámoscsalád mellett mindkét oldalon építettek egy-egy tengelysúlymérőt, de van itt vizesblokk, kerti pad, kerti asztal, és csodásan váltakozó aszfalt, beton és térkő burkolat.

A Rábaközi, kétoldali pihenő ennél sokkal izgalmasabb. Itt még fitnesz park, játszótér, sőt még kegyhely is kialakításra kerül.

Bár egyelőre benzinkút nincs még a szakaszon, ahogy azt a Magyar Közúttól a helyszínen megtudtuk a Rábaközi pihenőhelynél mindkét oldalon kialakították hozzá az infrastruktúrát, így már csak arra kell várni, hogy valamelyik piaci szereplő potenciált lásson benne. Ha ez megtörténik, akkor viszont a szabályoknak megfelelően egy éjjel-nappal nyitva lévő töltőállomást kell majd üzemeltetniük. 

Szólj hozzá!

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.