Maradandó sérülést szenvedett egy segédmunkás falbontás közben Szombathelyen, fogházbüntetést kapott a főnöke

Nagy Donát 2020-10-13 13:40:00
A munkához nem volt engedélye, és munkavédelmi eszközöket sem szerzett be a vállalkozó.

A Szombathelyi Járásbíróság bűnösnek mondta ki a vádlottat maradandó fogyatékosságot okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségében, ezért 10 hónap - végrehajtásában 1 évi próbaidőre felfüggesztett - fogházbüntetésre és 3 év a bontási tevékenységet magába foglaló építőipari kivitelezési foglalkozás gyakorlásától való eltiltásra ítélte - írja a Szombathelyi Törvényszék.

Illusztráció

Fotó: Pixabay

A tényállás szerint a vádlottnak - mint építési vállalkozónak - egy szombathelyi ingatlanon belül egy válaszfalat és a garázskapu helyét kellett lebontania, továbbá a törmeléket elszállítania a megbízás alapján. A munkát a vádlott személyesen végezte, az építőipari bontási segédmunkák elvégzésére pedig a sértettel szóban állapodott meg. A sértett a vádlott irányításával és utasítása szerint végezte segédmunkásként a feladatokat. A vádlott a bontandó fal jobb oldalát és alját kibontotta, a sértettet pedig arra utasította, hogy fal mellé állított talicskát húzza el, miközben az addig elbontatlan falazat a sértettre zuhant. A sértett a baleset következtében maradandó fogyatékossággal járó sérüléseket is elszenvedett, amelyeknek mértéke 4 %.

A vádlott a bontási munkák elvégzését úgy vállalta el, hogy az általa vezetett cég erre nem volt jogosult, a terhelt a bontási munkákhoz szükséges szakképesítéssel, gyakorlattal nem rendelkezett. Nem biztosította a biztonságos munkaeszközöket, nem követelte meg védőeszközök rendeltetésszerű használatát, továbbá alapvető építési szakmai szabályokat is megszegett, így nem felülről, állványról, fokozatosan lefelé haladva bontott.

Az ítélet jogerős.

Szólj hozzá!

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Gombás Endre

Szombathely egykori önkormányzati képviselője 73 éves volt.

47 ezer ember hal meg évente elkerülhető halálokok miatt - a TISZA ajkai jelöltje szerint ez az igaz veszély 

Balatincz Péter súlyos orvos- és eszközhiányról beszélt: osztályok működése, műtétek és alapvető ellátások is veszélybe kerülhetnek a szakemberhiány miatt.

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.