Már 55 milliárd forintnál jár a Semjén-féle vadászati kiállítás helyszínének felújítása

Bazsó Bálint 2020-08-26 07:58:37
Milyen válság?

A vége felé tart a Hungexpo 55 milliárd forintos felújítási folyamata, a tavasz végére teljesen megújul a több mint 70 ezer négyzetméteres terület, amely jövőre otthont ad a szeptember 25. és október 14. között, Egy a természettel című vadászati és természeti világkiállításnak - mondta Kovács Zoltán, a világkiállítás és az ahhoz kapcsolódó rendezvénysorozat lebonyolításáért felelős kormánybiztos hétfőn.

Hozzátette, nemcsak a vadászati világkiállítás miatt újul meg a Hungexpo, hiszen jövőre ott rendeznek meg más nagy eseményeket is, így jövő szeptemberben a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust.

Fotó: Fotó: MTI

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes elmondta, hogy a világkiállításra reálisan egymillió - kétharmad részt belföldi - látogatóra lehet számítani. Úgy vélte, ha külföldről esetleg nem tudnának turisták jönni, akkor is megközelíthető ez a látogatószám. Magyarországon 670 ezer horgász és vadász van, a családtagokkal együtt 1,5 millió ember kötődik a vadászathoz, halászathoz - mondta. Hozzátette, a világkiállítás megrendezése a turizmus fellendülését is segíteni fogja.

A látogatók láthatnak majd magyar és nemzetközi trófeakiállítást, amely a vad élőhelyét bemutató diorámáktól a világrekord trófeákon át közelebb viszi a látogatókat a természet eme értékeihez, megismerkedhetnek a hagyományos vadászati módokkal, mint a solymászat, az agarászat, az elöltöltő fegyveres vadászat és az íjászat. Az egyik fő attrakció a magyar kiállítás lesz, amely a Kárpát-medence 1000 éves történelmét öleli fel, ugyancsak látványosnak ígérkezik a preparátor európai bajnokság.

Három kereskedelmi típusú rendezvényt is terveznek, a FeHoVá-val és a Hungexpoval együttműködve egy fegyver, lovak, kutyák tematikájút, egy mezőgazdaság és élelmiszer tematikájút és egy innovációs workshopot, amely a fenntarthatóság jegyében bemutatja a XXI. századi technológiákat. Számos kulturális program is lesz, és vidéki helyszíneket is bevonnak, részben a kiállítást előkészítő rendezvényekkel.

Szólj hozzá!

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.

Egész napos ünnep a Széchenyi téren - programkavalkád várja a győrieket március 15-én

Megemlékezések, családi programok, történelmi előadások, filmvetítések és városi séta is szerepel az idei nemzeti ünnepi kínálatban.

220 centis harcsát fogott Borkai Zsolt

80 kilós vadállattal birkózott meg Győr volt polgármestere.

Magyar állampolgárt nem lehet fenyegetni - Magyar Péter Zelenszkij és Putyin kijelentéseire reagált

A TISZA Párt elnöke szerint sem Ukrajna, sem Oroszország nem gyakorolhat nyomást Magyarországra, az ország szuverenitása nem lehet geopolitikai játszmák eszköze.

Új terveket készítenek a győri Radó-sziget északi részének megújításához

A belváros egyik legfontosabb zöldterülete megújulhat, a koncepciókat tájépítész hallgatók dolgozzák ki.

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.