Majdnem vízbe fojtott egy 13 és 14 éves fiú egy férfit, mert az nem adott nekik cigit

Farkas Bazsi 2020-10-07 08:30:55
Egy járókelő előzte meg a tragédiát.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség tájékoztatása szerint vádat emeltek egy 14 éves és egy 13 éves fiatalkorú férfi ellen különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntettének kísérlete miatt.

A vád szerint a fiatalkorú vádlottak 2019. június végén az esti órákban egy borsodi kistelepülésen a gyalogosan közlekedő ittas férfitől cigarettát kértek. Nem adott nekik, ezért utána mentek és kötekedni kezdtek vele. Szidalmazták, menet közben több alkalommal hátulról megütötték, belerúgtak, ami miatt többször elesett. Amikor az egyik esése után felállt, megpróbált elmenni a vádlottaktól, de utolérték, és a szidalmazást folytatva, újból rugdosták azzal fenyegetve, hogy szétverik a fejét és kinyírják.

A férfi, hogy ne essen el többször, belekapaszkodott a vízelvezető árok feletti híd korlátjába, de a vádlottak lefejtették a kezét, majd az árok partjára húzták, és az esőzések miatt hömpölygő iszapos vízzel – 30-40 cm magasságban – megtelt árokba lökték, lemásztak és tovább bántalmazták a férfit. Az egyikük ráállt az arccal a vízben fekvő férfi fejére, megtaposta, a másik a csípőjére állva nyomta bele a vízbe.

A vádlottak egymást váltogatva talpukkal a vízbe taposták, miközben nevettek rajta. A hason fekvő férfi orrát és száját folyamatosan befedte a víz, fuldokolt, halálfélelme volt. Kapálózott, és sikerült úgy fordulnia, hogy a fejét kiemelte a vízből, de a vádlottak belerúgtak és ismét ráállva víz alá nyomták.

A cselekményt egy arra közlekedő nő észlelte, és rájuk szólt, akik ekkor kijöttek az árokból és a nő felé indultak, aki viszont telefonon értesítette a rendőrséget. A vádlottak ezt látva elhagyták a helyszínt.

Helyi lakosok próbálták a már teljesen kimerült és elázott férfit kötéllel kimenteni a vízből, de annyira gyenge volt, hogy képtelen volt megfogni a kötél végét, így azt át kellett vetni a hónalja alatt a testén, csak úgy tudták kihúzni.

A sértett a bántalmazások következtében 8 napon túl gyógyuló sorozat-bordatörést szenvedett el, amely akár életveszélyes állapotot idézhetett volna elő, ennek elmaradása a véletlennek köszönhető, míg a bántalmazás módja alkalmas volt arra, hogy a sértett fulladásos halálát okozza, amely a kívülállók közbeavatkozása miatt nem következett be.

A sértettnek az átlagost meghaladó testi és lelki gyötrelmet kellett kiállnia.

Az ügyészség a letartóztatásban lévő fiatalkorú vádlottak közül az idősebb vádlottal szemben fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztés büntetést és közügyektől eltiltást, míg a fiatalabb vádlottal szemben javítóintézeti nevelést indítványozott.

Szólj hozzá!

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.