LMP: A kormány járatsűrítést írt elő, de elvonta az ehhez szükséges forrásokat 

Pintér Bence 2020-11-11 10:57:04
Ungár Péter szerint most kiderülhet, hogy Hende Csaba a szombathelyeieket képviseli, vagy csak a Fidesz helytartója.

Ungár Péter, a Vas megyei LMP országgűlési képviselőjének közleményét teljes terjedelmében, változtatás nélkül közöljük:

„Miközben a kormány a múlt héten arra kötelezte az önkormányzatokat, hogy növeljék a tömegközlekedési járatok számát, addig postafordulatával arról értesítette a szombathelyi városvezetést, hogy a vírushelyzet miatt elvonja a közösségi közlekedésre fordítható költségvetési támogatásokat, ezzel újabb huszonhatmillió forintos lyukat ütve a költségvetésen.

Az pedig már a pofátlanság csúcsa, hogy az elvonást azzal indokolják, hogy a közösségi közlekedés finanszírozására rendelkezésre áll az iparűzési adó bevétel, amit ugye Parragh László »ötlete« nyomán szintén most tervez elvonni a kormány. A helyzet teljesen egyértelmű: a kormány célja, minél durvább bosszút állni az önkormányzati választáson elszenvedett vereségért. Csakhogy a kormány ezekkel a lépésekkel végső soron nem a városvezetésnek, hanem az itt élő embereknek árt. 

Ebben a helyzetben végre kiderülhet, hogy Hende Csaba az itt élő emberek érdekeit képviseli az országgyűlésben, vagy csupán a Fidesz helytartója: ha az előbbi, akkor itt az ideje, hogy felszólaljon a város érdekében és tegyen valamit a minden racionalitást nélkülöző elvonások ellen.”

Ungár Péter résztulajdonosa az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságnak.

Szólj hozzá!

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.