LMP: a kormány csökkentse az alapvető élelmiszerek áfáját!

Bazsó Bálint 2020-10-08 18:24:43
Az áfacsökkentés érdekében Országos petíciós kampányt indít az LMP.

Gulyás Gergely a mai kormányinfón kijelentette, hogy a kormány nem fogja az alapvető élelmiszerek áfáját csökkenteni. Az LMP szerint az ÁFA csökkentés gyors és hatékony megoldást jelentene azok számára, akik a magas infláció, a munkahelyek elvesztése vagy éppen a nyugdíjemelések elmaradása miatt nem tudják megengedni maguknak, hogy zöldséget, gyümölcsöt vegyenek maguknak, vagy gyermekeiknek - olvasható a párt csütörtöki közleményében.

Értékelésük szerint a kormány megint a jómódúaknak akar kedvezni, amikor inkább az új építésű lakások ÁFA-ját csökkenti, mint az alapvető élelmiszerekét miközben számtalan családnak már egy ebéd, vagy egy vacsora  beszerzése is gondot okoz, s nem lakást, hanem ennivalót szeretne venni.

Az LMP törvényjavaslata szerint az alapvető élelmiszerek áfatartalmát 5 százalékra kell csökkenteni, emiatt országos petíciós kampányt is indított a párt.

Emlékeztetnek: A gyümölcsök ára átlagosan 40 százalékkal emelkedett egy év alatt és a legtöbb élelmiszer ára az egekbe szökött.

Az LMP ezért azt követeli a kormánytól, hogy "vegye figyelembe a magyar emberek érdekeit, azonnal cselekedjen, és ne tartsa fenn azt a felháborító és igazságtalan helyzetet, amikor egy gyémántgyűrű, egy autó, vagy egy kilogramm krumpli forgalmi adója egyformán 27 százalék".

Szólj hozzá!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.

Rendkívüli képviselő-testületi ülés összehívását kezdeményezte a sárvári ellenzék a fürdőben falból foglalkoztatott munkavállaló ügye miatt

Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök lemondását követelik. A Sportfólió Kft. felügyelőbizottságában ülő Lágler Pétert is visszahívnák.