LMP: a Balatonnál betonba öntik természeti értékeinket

Bazsó Bálint 2020-11-29 12:48:00
Az elmúlt tíz évben a nemzeti együttműködés rendszere teljesen rátenyerelt a Balatonra - jelentette ki az LMP társelnöke a párt Somogy megyei vezetőjével vasárnap Siófokon tartott online sajtótájékoztatón.

Kanász-Nagy Máté úgy fogalmazott: a Balaton-partot beépítik, betonba öntik természeti értékeinket, ami szembemegy a fenntartható Magyarország jövőjével, és igazságtalan is.

Az ellenzéki politikus szerint az lenne a feladat, hogy a jövő generációi számára is megőrizzük a Balaton természeti kincseit, ehelyett azzal, hogy magánkézbe adnak egyre több partszakaszt, elvágják az emberektől a Balatont. A legnagyobb szociális-gazdasági válsághelyzet közepén is luxusszállodákat és -apartmanokat építenek a tó környékén - fogalmazott.

Log into Facebook

null

Kanász-Nagy Máté szerint most már csak az juthat hozzá a Balatonhoz, akinek pénze van, az LMP azonban úgy véli, a Balaton mindenkié, és ennek így is kell maradnia.

Szabóné Szendefy Mária, az LMP Somogy megyei elnöke hangsúlyozta: az Országos Meteorológiai Szolgálat több évtizede működő siófoki állomásánál bármilyen beépítés, ami túl magas vagy túl közel van ahhoz, megzavarhatja az adatsort. Hozzátette: ezeknek az adatoknak nagy jelentősége van a viharjelzésben és a klímaváltozás elleni harcban is.

A párt helyi politikusa szerint egy ötszintes apartmanházat nem lenne szabad építeni egy mérőállomás közelébe és ennyire közel a Balatonhoz.

Kiemelte: az LMP a jelenleginél is szigorúbb szabályozást szeretne elérni a tópari építkezéseknél, az obszervatórium melletti apartmanháznál pedig megvizsgálnák, hogy az arra kiadott engedély mennyire volt jogszerű és mennyire állja ki a törvényesség, alkotmányosság próbáját.

Szólj hozzá!

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.

Teret neveznek el Szombathelyen Feiszt Györgyről

A Levéltár melletti közterület viseli majd a volt alpolgármester nevét.

A győri Diószegi Judit az 59. a TISZA listáján

A sárvári Strompová Viktória pedig a 75. helyre fért fel.

Vízre szállna Győr - kérdőívben várják a lakosok véleményét az új turisztikai fejlesztésekről

Az önkormányzat arra kíváncsi, milyen szolgáltatásokra lenne szükség az aktív kikapcsolódást kedvelők számára.

Fegyelmi vétség miatt a Falco elküldte Marchelus Averyt

Már Szegeden sem fog pályára lépni a kosaras.

Szentkirályi Alexandra Körmenden: példátlan és felháborító, hogy Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort

Helyi ügyekről nem, de Ukrajnáról és Iránról volt szó a Fidesz vasi fórumán.