Levették a napirendről Győrben a marcalvárosi Kiserdő ügyét, májusban mégis a közgyűlés elé kerülhet

Dömötör Gábor 2025-05-22 11:54:00
Ezzel a területtel mindig történik valami.

A Győri Önkormányzat Városstratégiai Bizottságának május 21-i ülésén váratlan fordulat történt, ismét a marcalvárosi Kiserdő került a középpontba. Ugyanis Hajtó Péter (Borkaival Közösen a Jövőnkért) képviselő kezdeményezésére a testület, levette a területet érintő kérdést a napirendről. A képviselő szerint nem szerencsés, hogy egy magánszemély telek-összevonási kérelmét és a kiserdő 100%-os zöld területté minősítését egyazon határozatban tárgyalják.

Hajtó Péter az ülésen hangsúlyozta: „A két ügy együttes kezelése félreértésekhez és indulatokhoz vezethet, ezért fontos lenne szétválasztani a kérdéseket.” Kifejtette, hogy a telek-összevonási kérelmet támogatja, mivel az egy magánszemély jogos érdekét érinti, ugyanakkor a kiserdő ügyében komoly társadalmi feszültséget érzékel, ami külön körültekintést igényel.

Nem lesz, de mégis lesz, mert nem úgy lesz!

A bizottság elnöke, Fekete Dávid (Fidesz_KDNP)  egyetértett a javaslattal, így a testület végül megszavazta a napirendi pont levételét. A szavazás során egy képviselő tartózkodott, Balog Farkas Renáta (Szentiváni Civilek) nem támogatta a javaslat levételét, de nem is szavazott ellene. 

Ez nem jelenti azt, hogy a rengetegszer inkriminált Kiserdő ügye ismét parlagon marad, a képviselők ugyanis úgy döntöttek, hogy rendkívüli bizottsági ülésen még a májusi közgyűlés előtt külön-külön fogják tárgyalni a két kérdést. Ez azt is jelenti, hogy a Kiserdő sorsáról – immár önálló napirendi pontként – biztosan a közgyűlés fog dönteni május folyamán.

A Kiserdő kérdése körül az elmúlt hónapokban éles vita bontakozott ki. A jelenlegi javaslat szerint a terület 97,5%-a már most is zöld besorolású, azonban a fennmaradó 2,5%, mintegy 2.500 négyzetméter még építési terület, amelyen a helyi idősotthon bővítése valósulhatna meg. A közgyűlés egyik kulcskérdése így az lesz, hogy ez a kis területrész is zöld besorolást kapjon-e – ami véglegesen kizárná a bővítés lehetőségét –, vagy megmaradjon beépíthetőnek, támogatva az idősgondozási kapacitások növelését.

A döntés tehát nem pusztán zöldfelületi vagy várostervezési kérdés, hanem társadalmi, szociális ügy is, a városvezetésnek ezért mérlegelnie kell, hogy a zöldterület megőrzése vagy az idősellátás fejlesztése élvezzen prioritást. A rendkívüli bizottsági ülés pontos időpontját a következő napokban hirdetik ki. Az események alakulását továbbra is nyomon követjük, hiszen a döntés hosszú évekre hatással lehet a város zöldfelületi stratégiájára és szociális ellátórendszerére egyaránt.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.

Terméskővel betört egy boltablakot, majd autót rongált Nyúlon egy férfi

A vádlott ugyanazon az estén több helyszínen is garázdálkodott, végül egy családi ház udvarára is bement jogtalanul, ahol megivott egy üveg italt. 

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.