Lerobbant a mozdony teteje Budaörs és Biatorbágy között, megrongálta a szombathelyi IC-t is

Bazsó Bálint 2020-08-14 12:38:41
Személyi sérülés nem történt, a vonatközlekedés viszont akadozik.

Egy tehervonat osztrák (ÖBB) mozdonyáról egy levált alkatrész megrongálta a másik vágányon, a Keleti pályaudvarról Szombathelyre közlekedő Borostyánkő InterCity mozdonyát és kocsijait. Személyi sérülés nem történt - közölte a Mávinform péntek reggel.

Tájékoztatásuk szerint Budaörs és Biatorbágy között pótlóbuszokkal szállítják az utasokat, a Budapest-Győr-Hegyeshalom, a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon utazók hosszabb eljutási idővel számoljanak.

A mozdony teteje vélhetően elektromos zárlat miatt robbant le.

Fotó: Fotó: Biatorbágyi Önkéntes Tűzoltó Egyesület

A mozdony teteje reggel 07:00 körül, vélhetően elektromos zárlat miatt lerobbant, majd a kiszakadt tetőlemez a sínekre zuhant, mely teljesen leállította a vasúti forgalmat. Mint írják: búr mentőorvos is a helyszínre érkezett,  személyi sérülés szerencsére nem történt, még a mozdonyvezető is épségben megúszta a balesetet.

Végül nem sokkal 10 óra előtt Budaörs és Biatorbágy között az egyik vágányon újraindult a vonatközlekedés. Egyelőre a nemzetközi és a távolsági InterCity vonatok már a teljes útvonalon közlekednek. Ugyanakkor pénteken a  Budapest–Bécs közötti Hortobágy EC és a Bécs–Budapest közötti Lehár EC nem közlekedik.

Felhívják a figyelmet arra is, hogy a vonatfeltorlódások miatt a délutáni órákban még lehetnek vonatkimaradások és késések a Budapest–Győr vonalon. 

Szólj hozzá!

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.