Közel egy tucat hibát írtak össze a több, mint 2 milliárd forintból épített szombathelyi sportmedence kapcsán

Farkas Bazsi 2020-06-05 17:02:00
Málik a vakolat, rozsdásodik a rozsdamentes, kilyukadt fűtéscsövek vannak az alig két és fél éves épületen.

2017. december 8-án avatták fel a szombathelyi Fedett Uszoda új 21 x 33 méteres sportmedencéjét. A gálamérkőzésen a Vasi Aligátorok OB I-es vízilabda csapata a többszörös Bajnokok Ligája győztes Zágráb együttesét fogadta. Az éves utóvizsgálati bejárásra a napokban kerül sor - írja friss jelentésében az üzemeltető.

A „Szombathely Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület Fedett Uszoda bővítése  és felújítása, Vízilabda Akadémia kialakítása” projekt  2,2 milliárd forintos állami és TAO-támogatással 2016. július 4-én kezdődött, az alapkövet július 29-én tették le. Az éves utóvizsgálati bejárásra a napokban kerül sor. Az üzemeltető VASIVÍZ ZRt. felmérése alapján elkészült a hibalista, melyet a szemle előtt valamennyi érintettnek megküldött:

  1. Az új medencetéri légkezelő berendezésből a kondenzvíz folyik a padozatra. A berendezés légbeszívó részénél is párakicsapódás jelentkezik, ami a gipszkarton borításban kárt tesz.
  2. A medencetéri lelátó fölött vízbeázás tapasztalható két helyen az oldalfal és a mennyezeti rész találkozásánál.
  3. A medencetérben, körben az oldalfalakon a kísérőlap feletti 10-25 cm-es sávban a vakolat leválik
  4. A medencetéri rozsdamentes korlátok és a vízilabda mérkőzéseknél használt rozsdamenetes kispadok erősen korrodálódnak.
  5. A medencetéri lefolyók átvezetéseinél a pince részen a mennyezetből csöpög a víz, az alatta elvezetett fűtéscső rendszeren egyre több helyen erős korrodálódást okoz.
  6. A pince részen az egyik fűtéscső 2 méteres szakaszon több helyen kilyukadt. Ez már olyan mértékű gondot okoz, hogy a TAO létesítmény „fejépületben”  (öltözők mosdók irodák lépcsőfeljáró)  a fűtés nem biztosítható, sürgősségi javítása azonnal szükséges.
  7. A vegyszertárolónál az elhúzható rácsok erősen korrodálódtak, mozgatásuk a rendszeres „zsírzás”  ellenére is rendkívül nehézkes.
  8. Az épület több pontján - lépcsőfeljárat, irodarész, első emeleti oldalfal - a vakolaton repedések láthatók.
  9. Az új, 33 méteres medencetér lámpáinál az izzók kiégtek (beépített izzók kifutó termékek, nem megoldott az utánpótlás és cseréjük), ezért új lámpatestek beszerzése szükséges.
  10. Vízalatti porszívó (WAVE 300 típus) meghibásodott.
  11. Az épület kamerarendszerének szerverberendezése elromlott, cseréje indokolt.

Fotó: szombathely.hu/Benkő Sándor

Ez az a medence, amelynek átadásakor Hende Csaba (Fidesz-KDNP), Szombathely országgyűlési képviselője azt mondta, hogy mivel az uszoda új gépészetet kapott, így olcsóbb lesz az üzemeltetés, mint korábban.

Ehhez képest az medence üzemeltetése annyi plusz terhet rótt az uszodára, hogy folyamatosan emelniük kellett a belépőjegy és bérlet árakat, ami azt eredményezte, hogy a helyi úszóklub, a Vízmű SC 2018j únius 9-től 250 forint helyett, 650 forintra emelte a sportolók jegyárait. Az úszók ezen felül még a sáv használatért is fizetnek, ami szintén emelkedett. 1016 forint helyett 2200 forintot kell fizetniük alkalmanként. Ezek a költségek az egyesületet terhelték, amit azonban végül, tagdíj formájában a szülőkkel fizettettek ki.

Összességében ez közel 20 millió forintos többlet kiadást okozott az egyébként 45 millió forintos éves költségvetésből működő úszó egyesületnek. Ráadásul a szülők már korábban is 13 ezer 500 forintos tagdíjat fizettek havonta, ez 25 ezerre nőtt az áremelésekkel. 

Végül a sportklub megszűnt létezni, az edzőket és az úszókat a Szombathelyi Sportiskola vette át. 

Szólj hozzá!

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.

Szombathelyen folytatódik az M86, M87 tervbemutató Ágh Péter roadshow

A közgyűlésen tárja a nagyérdemű elé a 7,5 milliárd forintba kerülő terveket.