Közel 3 millió forintra emelik Kövér László fizetését

ugytudjuk.hu 2020-03-02 09:45:00
A parlamenti képviselőknek sem kell szűkölködniük, az ő fizetésük hamarosan átlépi az 1 milliós határt.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss adatai szerint 367 800 forintra nőtt a nemzetgazdasági havi átlagos bruttó bér, így a parlamenti képviselők alapbére bruttó alapbére márciustól 989 700 forintról 1 103 400 forintra emelkedik, írja a HírKlikk a Privátbankár adatai alapján. A képviselők alapbérét a nemzetgazdasági havi átlagos bér háromszorosában határozzák meg, ezért ugrott most az ő fizetésük.

A HírKlikk még hozzáteszi, hogy a családi adókedvezmények nélkül egy-egy képviselő 733 761 forintot vihet haza, ami 75 ezer forinttal több mint a mostani keresetük. A bizottsági tagok még jobban járnak, ők az alapbér 1,2-szeresét viszik hata, míg azok, akik két testületben, vagy a törvényalkotási bizottságban tagok, ők 1,4-szeresét, ami azt jelenti, hogy ebben az esetben a képviselők fizetése meghaladja a 1,5 millió forintot.

A frakcióvezetők kifejezetten jól járnak, ők 151 ezer forintos növekedést könyvelhetnek el,

márciustól pedig bruttó 2 206 800 forintot tehetnek zsebre.

A legjobban azonban Kövér László, az Országgyűlés elnöke jár, ő jelenleg 2 672 190 forintot keres bruttó juttatásként, de mivel az országgyűlés elnöke a képviselői alapbér 2,7-szeresét kapja meg,

így Kövér márciustól közel 3 millióért, bruttó 2 979 180 forintért fog dolgozni.

Tehát az ő keresete több mint 200 ezer forinttal gyarapodik.

Szólj hozzá!

Feloszlatta magát a gersekaráti képviselő-testület 

Időközi választás jön a településen.

Napóleon ismét bevonult Győrbe

Több mint száz hagyományőrző idézte fel a város 1809-es ostromának eseményeit.

Megvannak Győr-Moson-Sopron vármegye kedvenc tesitanárai

Három pedagógus kapta meg a K&H mozdulj! az év kedvenc tesitanára elismerést a vármegyei szavazás után.

Media1: A Vas Népe és a Kisalföld is megmarad napilapnak

A Magyar Nemzet napilapként megszűnik, hetilapként üzemel tovább.

Milyen kép alakult ki az emberekben a kannabiszról?

A kannabiszról sok embernek még ma is elsősorban a bódulat, a tudatmódosító hatás és a jogszabályok által korlátozott használat jut eszébe.

Sétabottal ütötte meg utastársát egy győri buszon egy férfi - vádat emeltek ellene

Egy hátizsák miatti szóváltás fajult tettlegességig, az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott.

Sporttal és kulturális programokkal erősítették az elfogadást az I. Combinated Leasures rendezvényen, Győrben

A közösség erejét ünnepelték ezzel a Városház téren - Balog Farkas Renáta szerint fontos, hogy az atipikus fejlődésű gyermekek minél láthatóbbá váljanak.

Új plébános kerül a szombathelyi Kálvária templom élére

Perger Gyula atya lesz a Herényi Plébánia plébánosa. Személyi változásokat jelentett be a Szombathelyi Egyházmegye.

Széchenyi Egyetem: oktatási célokat szolgál jelenleg a vitnyéd-csermajori ingatlan

A Belügyminisztérium és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság arról tájékoztatta az egyetemet, hogy az ott 2022 óta ideiglenesen elhelyezett ukrajnai menekültek által okozott károk helyreállítása, valamint a további állagromlás megelőzése érdekében szükséges felújítási munkálatokat kíván végezni.

A japán minimalizmus és a skandináv dizájn találkozása

A lakberendezés egyik legérdekesebb stílusa jelenleg a Japandi, ami a japán és skandináv irányzatok tökéletes uniójaként ismert.

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.