Kovács Benedek: szeretnék a Falco meghatározó alakjává válni

Vágvölgyi Bálint 2020-06-18 14:00:00
A fiatal játékos erőnlétben, gyorsaságban, játéktudásban és dobásban is sokat fejlődött franciaországi évei alatt.

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely egyik nyári új igazolása, a 19 éves, Monaco Basket csapatától hazaszerződő Kovács Benedek adott interjút az utanpotlassport.hu-nak. A kosaras a ZTE gárdájától szerződött ki Franciaországba, a 2018-as bulgáriai U16 B divíziós Európa-bajnokságon nyújtott kiemelkedő teljesítményét követően

– Erőnlétben, gyorsaságban, játéktudásban és dobásban egyaránt sokat fejlődtem, rengeteg olyan tapasztalatot szereztem, amelyet később is kamatoztathatok. Két évig voltam kint; szép volt, jó volt, de elég volt, haza szerettem volna térni. Ezzel nem azt mondom, hogy végleg lemondok a nemzetközi pályafutásról. Arra célzok, hogy a karrierem szempontjából jelenleg a felnőtt első osztályú magyar bajnokság tűnt a legjobb döntésnek.

Majd beszélt arról is, hogy a számtalan ajánlat közül miért a Falcóét fogadta el.

– A Falco sok éve ott van az NB I/A élvonalában, meghatározó szereplője a ligának. A klub tehát stabil lábakon áll, kiegyensúlyozott a teljesítménye, ráadásul a város is nagyon szimpatikus, úgyhogy örömmel írtam alá a szerződésemet.

Kovács Benedek attól függetlenül is megtiszteltetésként tekint a lehetőségre, hogy tudja, legfőképpen a következő évadban hatályba lépő fiatal szabály miatt érkezett.

– Nem lehet tudni, kiből, mit hoz ki a szabály – reménykedem abban, hogy az összes csapatban pozitív kimenetele lesz. Rövid időn belül szeretnék az együttes meghatározó alakjává válni. Természetes, ha az első szezonban kevesebb szerepet kapok, de a mentalitásommal és a munkámmal minél több játékpercet harcolnék ki.

A fiatal arra is kitért, szerinte meddig juthat el a Szombathely a következő kiírásban:

– A koronavírus-járvány miatt idő előtt véget ért, eredmény nélküli bajnokságban az élen zártak a sárga-feketék. Sikerült megtartani az alakulat magját, amelyhez jó képességű utánpótláskorúak csatlakoznak. Amondó vagyok, megvan rá az esély, hogy a legjobb háromban zárjunk, netán az aranyéremért küzdjünk.

Szólj hozzá!

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.

Nem akart kiköltözni, inkább robbantással fenyegetőzött egy férfi Győrben

Az ítélet szerint ezzel terrorcselekményt követett el. 

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.

Egy szombathelyi borozóban húzott be komájának egy férfi

Maradandó szemsérülést szenvedett az áldozat.

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.

A győri Fidesz most szignózott ki magának 705 millió forintot

A sajtószabadságba pedig 2 lábbal szálltak bele. 

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!