Korábbi osztrák bajnok védő próbázik a Halinál

Vágvölgyi Bálint 2019-01-07 12:30:00
A 27 éves játékosnak nyár óta nem volt klubja.

A Szombathelyi Haladás az utolsó helyen telel, a csapatnak nyolc pontos hátrányt kell ledolgozni, hogy ősztől is NB1-es focicsapata legyen Szombathelynek. A gárda múlt héten kezdte el a felkészülést, akkor még csak egy új játékossal, a volt kispesti középpályással Holdampf Gergővel. Hétfőn pedig Lukas Rotpuller személyében osztrák védő érkezett próbajátékra - tájékoztat a csapat hivatalos honlapja.

Lukas ROTPULLER

This is "Lukas ROTPULLER" by Scoutpush on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.


A 27 éves, 188 centiméter magas, elsősorban belső védőként bevethető futballista első profi klubja 2011-ben az Austria Wien volt, ahol egészen 2017 júliusáig játszott – közben egy évet kölcsönben a szintén osztrák SV Riedben szerepelt. 2018 februárjában a spanyol másodosztályú Real Valladolidhoz szerződött, ott viszont tavasszal egy mérkőzésen sem jutott szóhoz, ezért nyáron távozott onnan, azóta klub nélkül van. Rotpuller az osztrák első osztályban 133, a második ligában 22 bajnokin szerepelt. Az Austria Wien lila-fehér színeiben hat Európa-liga selejtezőn, és négy El-főtáblás meccsen játszott, utóbbiakon két gólt is szerzett. Ezen kívül egy Bajnokok Ligája-selejtezőn lépett pályára a háromszoros U17-es, egyszeres U20-as osztrák válogatott játékos. Rotpuller az Austria Wien csapatával a 2012/13-as szezonban osztrák bajnokságot nyert.

Szólj hozzá!

Változik a vasúti menetrend a Sopron-Szombathely vonalon

A június 23-26 közötti időszakra érdemes felkészülni. 

30 millió forintos kerettel startol Győrben a praxiskezdési támogatás 

6 betöltetlen háziorvosi hely problémáját oldja meg az új rendszer.

Akadálymentesítik a kőszegi 1-es postát

Több mint 2 éve nincs a városban akadálymentes posta. Bányai-Németh Gábor önkormányzati képviselő járta ki a mostani fejlesztést.

Nyári csúcsforgalomra számít a MÁV a pünkösdi hosszú hétvégén

Főpróbának is beillő 3 nap következik a vonatközlekedésben.

Gyalogost gázolt egy férfi Szombathelyen

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett.

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.