Hóesésben, egy új játékossal kezdte meg a felkészülést a Haladás

Vágvölgyi Bálint 2019-01-03 18:03:00
A Budapest Honvédtól távozó Holdampf Gergő már alá is írt.

Ahogy a legtöbb NB1-es együttes, úgy a Szombathelyi Haladás  is csütörtökön kezdte el a felkészülést az egy hónap múlva rajtoló tavaszi szezonra. Horváth Ferenc vezetőedző és stábja délután három órakor a Király Sportlétesítményben tartotta az első tréninget.

"Egy hónap múlva folytatódik a bajnokság, így a megszokottnál kevesebb idő jut a felkészülésre" – nyilatkozta Horváth Ferenc a csapat honlapján. – "Ez persze nem jelenti azt, hogy ennyi idő alatt nem lehet felkészülni, de így nagyon pontosan kell klappolni mindennek. A felkészülés első fele inkább az erőnlétről szól, aztán jönnek a mérkőzések, majd a rajt előtti frissítés. 

Ami a játékoskeretet illeti, több helyen ráfér az erősítés a csapatra, ha rajtam múlik, négy-öt, minőségi játékost igazolunk, de távozók is lesznek. Elsősorban a csapat tengelyébe szeretnénk igazolni."

Tóth Miklós arról tájékoztatta a klubhonlapot, hogy Kovalovszki Máté, Pinte Patrik és Petró Balázs valószínűleg tavasszal kölcsönben, máshol fognak futballozni. Volt viszont egy új fiú is, a legutóbb a Budapest Honvédban futballozó Holdampf Gergő. A soproni születésű középpályás egyszeres U20-as válogatott, kétszer lépett pályára az NB I-ben. Emellett 112 NB II-es meccse van. Holdampf fél plusz egy évre írta alá a csapathoz.

A csakfoci.hu információi szerint a szombathelyi keret egyik legrégebbi játékosát Németh Máriót, a Haladás 23 éves középpályását szerződtetné az ugyancsak élvonalbeli Mezőkövesd – a lap úgy tudja, első körben kölcsönben.

A zöld-fehérek első edzőmeccsüket jövő szombaton, január 12-én 11 órakor a Gyirmót ellen játsszák Szombathelyen –  valószínűleg a stadionban.  Utána 16-án a szlovén első osztály listavezetője, az NK Maribor vendége lesz a Hali. Január 18-25. között a törökországi Larában edzőtáboroznak Halmosiék, ahol három meccs vár rájuk - ezek közül az egyik már biztos, 22-én a román első ligás FC Sepsi lesz az ellenfél. Az első bajnoki mérkőzés február 2-án lesz, a Kisvárda lesz a vendég a Rohonci úton.

Szólj hozzá!

Megfelelő hozzáállással te is megtanulhatsz angolul

A nyelvtanulás nem egyszerű terep - ezt sokan megtapasztaltuk már. Ettől függetlenül egyáltalán nem lehetetlen elsajátítani egy idegen nyelvet, csupán a megfelelő hozzáállásra kell ügyelni.

200-210 ezer forint a győri albérletek átlagára

Budapesten 280 ezer forint az albérletek havi átlaga.

Engedély nélkül tárolt otthonában lőszert egy vasi férfi

Egy osztrák ház lomtalanításakor találta a zsákmányt. 

Konferencia-liga meccset játszik az ETO FC csütörtökön

Jerevánban lép pályára a győri csapat.

Milyen burkolatot válasszunk beltéri lépcsőhöz?

A beltéri lépcső nemcsak egy közlekedési útvonal, hanem egy meghatározó belsőépítészeti elem is, amely nagyban hozzájárul az otthon stílusához és hangulatához.

Mindjárt kiderül, hogy ki tanulhat tovább

Szerda este kihirdetik a ponthatárokat.

Nyári diákmunka kisokos

Tippek, hogyan legyen minden rendben. 

50 év feletti győriek, figyelem!

Kérdőív készül a lakosság életkörülményeiről.

54 millió forint kárt okozott a csaló házaspár GY-M-S megyében

Kamu asztalos vállalkozással csalták ki a pénzt a megrendelőktől. 

Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar

A pályaudvaron a 2019-es felújítást követő legnagyobb beruházást hajtják végre.

Kósa Lajos szerint rendben van az ország aranytartaléka

Úgy tűnik ez még nem veszítette el ‘köz’ jellegét.

Mit vigyél babalátogatóba?

Egy új családtag érkezése mindig izgalmas pillanatokat szül.

Pannonia Boost – Egy szombathelyi vállalkozás, ami új lendületet ad a cégeknek

A digitális jelenlét ma már nem csak egy opció – a sikeres vállalkozások egyik alapfeltétele.