Koczka Tibor alpolgármester szimbolikus helyszínt választott a ma délelőtti sajtótájékoztatójára, ahova egyébként feleségével érkezett. A szombathelyi Képtár teraszára hívta össze a sajtó képviselőit, hiszen innen jól látható Szombathely 2000 éves történelme, és a városháza épülete is.

Elmondta, Szombathely akkor tudott fejlődni, amikor Európa egységes volt, Európában, Magyarországon és Szombathelyen is béke honolt. Szerinte azonban most Szombathelynek egy olyan polgármesterre van szüksége, aki a pártok háborúskodása helyett kész az együttműködésre, a várost újra egyesíti. Ezért sok sok támogató és biztató felkérés után arra a döntésre jutott, hogy az őszi önkormányzati választáson független polgármesterként megméretteti magát.
"Mit tudok ajánlani a szombathelyieknek?" - tette fel magának a kérdést Koczka Tibor, majd három pontban válaszolt.

Függetlenséget kínál, amit úgy fejtett ki, hogy ez nem a szombathelyiektől, hanem a pártoktól való függetlenség. Azt mondja, megválasztása esetén nem a pártközpontoknak, vagy azok helytartóinak kell megfelelnie, hanem kizárólag a szombathelyieknek fog tartozni elszámolással.
Nyugalmat, kiszámíthatóságot ígért Koczka, azt mondja nem a háborút akarja megnyerni, hanem annak véget vetni, ami itt zajlik Szombathelyen. Szerinte vannak, akiknek az az érdekük, hogy Szombathelyen a megosztottság folytatódjon és szekértáborok alakuljanak, hogy megtartsák hatalmukat. Közös célokat szeretne megfogalmazni, azok mentén cselekedni.
Harmadik pontként a szakmaiságot nevezte meg. Mivel a jelenlegi három polgármesterjelölt közül csak neki van városvezetői tapasztalata, ezért Koczka Tibor szerint megválasztása esetén ő az első naptól kezdve folytatná a munkát, míg mások még csak tanulni érkeznének a városházára.
Koczka azt mondta, a józan ész politikáját kínálja a szombathelyieknek és a polgári jobboldali értékrendjét.

Újságírói kérdésre, miszerint más szervezetek támogatását elfogadja-e, azt mondta, nem az számít neki, hogy kik támogatják, hanem a saját értékrendjét tudja képviselni. A korábban említett három pontból jottányit sem akar engedni.
Arról, hogy Puskás Tivadar visszavonta az általános helyettesi megbízását, azt mondta Koczka Tibor azt mondta, az elmúlt 57 hónapban sokszor helyettesítette a polgármestert de sohasem élt vissza ezzel, munkájára panasz nem érkezett. Múlt héten is épp ő helyettesítette Puskást, amikor a szabadságát megszakítva megjelent a városházán és közölte, hogy megvonja jogköreit.
További kérdésre elmondta azt is, hogy pártja hetek óta nem kommunikál vele, csak közleményekben és Facebook-bejegyzésekben.
Koczka elmondta, tudja, hogy hideget-meleget fog kapni az októberi választásig, de vállalja. Hozzátette, hogy megosztott a párttagság véleménye, olyan párttársak is bíztatták, akik munkájukból adódóan függő viszonyban vannak (iskolaigazgató, városi cégnél dolgozó), így nem tehetik meg, hogy nyilvánosan kiálljanak mellette.
Azt, hogy a polgármesterjelöltet eddig nem adó szervezetek (Pro Savaria, Jobbik) támogatják-e, nem tudni. Az ezt firtató kérdésre azt mondta, lehet, hogy eljön az ideje, de szerinte nincs még itt.
Szólj hozzá!
Nemény András polgármesterrel közös sajtótájékoztatót is tartanak.
A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.
Több mint 1 millió forintot zsákmányolt.
A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.
A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.
A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.
Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.
Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.
Mutatjuk a teljes listát!
A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.
Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.
A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést - az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.
Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.
Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.
Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.
A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.
Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.
