Egyik olvasónk jelezte, hogy tegnap kikapcsolták a gázt a Szűrcsapó utcai lakásában, azaz tulajdonképpen az egész lépcsőházban.
Mint azt a kezelő lakásszövetkezettől megtudtuk, ezek az épületek közel 50 évesek. Az elmúlt időszakban viszonylag több volt a költözés, új lakók, bérlők érkeztek, akik a lakásaikat elkezdték felújítani.

A gond most is egy ilyen renoválásnál jelentkezett, a régi gázóra cseréjénél derült ki egy komoly hiba, ami miatt az egész lépcsőházban el kellett zárni a gázszolgáltatást. A hatályos jogszabályok alapján ilyenkor pedig az összes lakásban el kell végezni a szükséges módosításokat a biztonságos visszakapcsolás előtt.
A szakemberek soron kívül, jelenleg is a terveztetést végzik, az engedélyek beszerzése szintén prioritás, hogy a kivitelezők is minél hamarabb elkezdhessék a szükséges módosításokat.
Szerencsére az épület téglaépítésű, és a szigetelése is felújított, így nem hűl ki olyan gyorsan. Ráadásul a kemény fagyok sem jellemzőek az idei télre. A gázszolgáltató egyébként az épület mögötti főelzárót is kicseréli a leállás alatt.

A fűtést a gázszolgáltatás biztonságos visszakapcsolásáig elektromos hősugárzókkal tudják a lakók biztosítani maguknak. A lakásszövetkezet szerint ezt családon belül mindenki meg szokta tudni oldani, de akinek szüksége van ilyen berendezésre, annak a Katasztrófavédelem is rendelkezésére bocsájt eszközöket.
Bár az elektromos hálózatot már több helyen is felújították, ebben a lépcsőházban sajnos még nem. Így amikor sokan bekapcsolják a hősugárzót, a régi elektromos vezetékek nem bírják sokáig a terhelést.

Amit az itt élők tehetnek, hogy lehetőségeik szerint minél energia-hatékonyabb berendezést használnak, és minél kevesebb elektromos eszközt működtetnek egyszerre. A hősugárzókat szintén a lehető legkisebb fokozaton érdemes használni, mert az elektromos hálózat egyszerűen nem bír el ennyi eszközt.
Az áramszolgáltató szakemberei egyébként szintén igyekeznek tágítani a lehetőségeket, a lakásszövetkezet képviselője pedig többször kint lesz a helyszínen, így a kifüggesztett telefonszámokon kívül személyesen is lehet hozzájuk fordulni bármilyen probléma esetén.
Szólj hozzá!
A Mediaworks-nek bocsánatot kell kérnie a TISZA elnökétől.
A karácsonyi és újévi időszakban ugrásszerűen nőtt az internetezés és a tévézés, több szolgáltatónál történelmi csúcsokat mértek.
Versenyhelyzet alakult ki a Budapest-Bécs vasútvonalon.
Kivonult a TEK, lövések végül nem dördültek.
A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.
Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.
Lássuk mi mindenre lehetett volna költeni azt a pénzt.
Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más.
Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.
Egy véradással akár három élet is megmenthető.
Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük.
A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.
Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.
A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.
Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.
