Működik a propaganda: a fideszesek kevesebb, mint fele Európa-párti

Nagy Donát 2020-08-03 18:29:00
Euróval is csupán a harmaduk fizetne szívesen. A többi párt szavazói jóval pozitívabban viszonyulnak az EU-hoz.

Noha az Orbán-kormány elmúlt tíz évének retorikájában meghatározó szerepet játszott a Brüsszel-ellenes kommunikáció, a magyarok csaknem kétharmada (64 százaléka) még mindig az EU-tagság mellett szavazna - derült ki a Publicus Intézet felméréséből, amelyet az elemzőcég a Népszava megbízásából készített.

A lap azt írja, hogy az ellenzéki pártok szavazói közül a Demokratikus Koalíció (DK), a Momentum és az MSZP-Párbeszéd hívei markánsan, átlagosan tízből kilencen uniópártiak, de még a jobbikosok hatvan százaléka is a csatlakozásra voksolna.

A kormánypártiaknál ez az arány csak 44 százalék, 38 százalékuk pedig kifejezetten ellenzi a tagságot.

Sőt, az egységes európai pénz, az euró bevezetését a Fidesz-KDNP-sek valamivel kevesebb, mint harmada támogatná, 57 százalékuk viszont kifejezetten ellenzi.

Fotó: Pixabay

Egészen másként látják viszont az ellenzékiek, kétharmaduk ugyanis közös valutával fizetne: leginkább az MSZP-Párbeszéd hívei szeretnék az uniós pénz bevezetését (92 százalék), míg a legkevésbé a DK-sok (65 százalék).

A kormánypártiak és az ellenzékiek között nagyobb az egyetértés ugyanakkor abban, hogy a magyar gazdaság felpörgetéséhez szükség van-e az uniós hitelprogramra: a Fidesz-KDNP híveinek 57 százaléka, míg a kormányellenesek 76 százaléka szerint kell a hitel.

A kormánypártiaknak egyébként csak valamivel több, mint negyede ért egyet azzal, hogy jogállamisági feltételekhez kell kötni az EU-s támogatásokat és a hitelprogramot, az MSZP-Párbeszéd tábora, a DK-sok és a momentumosok viszont több mint 90 százalékban támogatnák így az új rendszert. 

Arról egyébként, hogy Magyarországgal szemben jelenleg is vizsgálat zajlik az demokrácia és jogállamiság normáinak megsértése miatt a lakosság csaknem háromnegyede hallott. Ötvenkét százalék valamilyen szinten jogosnak tartja az eljárást, s csak a megkérdezettek kevéssel több mint harmada szerint nincs ok erre. A Fidesz-KDNP-sek 80 százaléka úgy véli, hogy jogtalan a vizsgálat, míg az ellenzékiek közül a jobbikosok a leginkább kételkedők ezzel kapcsolatban, de ötből négyen még így is jogosnak tartják.

Forrás: Népszava

Szólj hozzá!

Nyomoz az OLAF a Széchenyi István Egyetem mosonmagyaróvári projektje miatt

Hadházy Ákos még áprilisban fordult az Európai Csalás Elleni Hivatalhoz a 283 millió forintból elkészült „gagyi kamu app” miatt, mostanra pedig hivatalosan is vizsgálat indult az ügyben.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.