Két részeg egymásnak adta át a volánt, természetesen az lett, amire ilyenkor számítani lehet

ugytudjuk.hu 2019-04-25 09:30:00
Társuk súlyosan sérült.

A Szombathelyi Járási Ügyészség súlyos testi sértést okozó ittas járművezetés bűntette és járművezetés tiltott átengedésének vétsége miatt emelt vádat két férfival szemben.

A vád szerint az egyik vádlott már ittasan érkezett 2018 szeptemberében társa Vas megyei községben lévő lakására, ahol közösen folytatták az italozást. Elhatározták, hogy kimennek a község melletti bányatóhoz horgászni. Ekkor az idősebb vádlott átengedte a forgalomból kivont autóját a  súlyos fokban ittas, vezetői engedéllyel nem rendelkező vádlottnak, hogy vezesse.

Az ittas vádlott kivitte társát a bányatóhoz, majd az autóval visszatért a községbe és felvette az út mellett gyalogosan közlekedő sértettet. A vádlott a gépkocsival egy kavicsos úton haladt Sárvár felől Zsédeny irányába, amikor ittassága miatt elveszítette uralmát a jármű felett és az út melletti mezőgazdasági területre sodródott .A személygépkocsi a hosszanti tengelye körül többször átfordult mielőtt megállt.

A baleset következtében az utasként felvett sértett 8 napon túl gyógyuló súlyos sérüléseket szenvedett.

A Szombathelyi Járási Ügyészség a gépjármű vezetését ittas társának átengedő vádlottat járművezetés tiltott átengedésének vétségével vádolja és vele szemben pénzbüntetés és közúti járművezetéstől eltiltás kiszabását indítványozta, míg az ittasan vezető és 8 napon túl gyógyuló sérüléssel járó balesetet okozó vádlottat súlyos testi sértést okozó, ittas állapotban elkövetett  járművezetés bűntettével vádolja és vele szemben próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés és közúti járművezetéstől eltiltás kiszabását indítványozta.

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.