Két nap alatt ilyen állapotba sikerült hozni Győr új szelektív kukáit

Pintér Bence 2020-05-20 14:54:00
Tényleg csak a bekamerázás lehet a megoldás?

Aki látott már Győrben szelektív gyűjtőszigetet az utóbbi években, az csak örülhetett, hogy végre – megépülésük után pár hónappal – használatba lehet venni az új, földbe süllyesztett gyűjtőszigeteket, amelyeknek az az egyik célja, hogy ne legyenek olyan áldatlan állapotok ezeken a helyeken, mint a régi kukák körül. Ezeket a kukákat ugyanis nem lehet felfeszegetni, hogy kiválogassák belőle az esetleg még értékes szemetet. (Más kérdés, hogy egyelőre az ürítés is nehezen ment, de gyakorlat teszi a mestert.)

Mit sem segít az új kuka azonban, ha a polgárok továbbra is mellé szórják a szemetet,

ahogy az a Minálunk Győr csoportban megjelent felvételen látszik:

Fotó: Kelemen Krisztián blogja

Három lehetőség van. Az első az, hogy a szemetes két nap alatt teljesen megtelt, ami nehezen elképzelhető, hiszen a föld alatt elég nagy a tároló. A második verzió az, hogy a kukával van valami gond, tehát nem telt volna ugyan meg a szemét menyniségétől, de valahol elakadt benne valami, emiatt nem tudta rendeltetésszerűen használni valaki.

A harmadik opció pedig az, hogy a győriek egy része továbbra sem képes a minimális szabályok betartására sem a szelektív kukák körül.

Ha ez utóbbi eset áll fenn – amire minden esély megvan –, akkor bizony szükség lesz azokra a további intézkedésekre, amelyeket a polgármester, Dézsi Csaba András és Reizer Bálint a GYHG Győri Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. új vezetője lengetett be az új gyűjtőszigetekkel kapcsolatban: azaz tényleg szükség lesz a kamerákra. Azt is bejelentették, hogy szigorúan fogják büntetni az illegális szemétlerakást.

Szólj hozzá!

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.