Dézsi: Felháborító volt eddig a szeméthelyzet, most változtatunk

Pintér Bence Guszter Richárd 2020-05-04 12:27:00
Reizer Bálint személyében új igazgató került a győri hulladékkezelő élére.

Sajtótájékoztatót tartott hétfőn Győr Sziget városrészében, az Akác téri szelektív szigetnél Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz) és Reizer Bálint, a GYHG Győri Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. új vezetője.

Győrben már tavaly is elég súlyos volt a helyzet a szelektív szigetek körül, végül Mészáros Lőrinc fideszes milliárdos cégének bevonásával kezdték el lecserélni a kukákat –

az új, földbe süllyesztett kukákat azonban hiába helyzeték ki hónapokkal ezelőtt, még mindig nem lehet használni őket. 

Az elmúlt hónapokban többször is érdeklődtünk ebben az ügyben, de nem sikerült választ kapnunk arra, hogy mikor kezdenek működni ezek az új kukák. Azt megtudtuk, hogy azért nem működnek, mert egyelőre nincs mivel üríteni őket.

„Felháborító, hogy ezek ki lettek helyezve, de nem lehetett őket használni” – mondta a polgármester, aki április 22-én jelentette be, hogy nekiáll rendezni a szeméthelyzetet. Most kiderült: várhatóan két hét múlva átadják az első földbe süllyesztett tárolót. A város polgárai egy applikáció segítségével vehetnek majd részt abban, hogy ezek a szigetek tiszták legyenek, a hulladékkezelésben dolgozók bérét pedig emelni fogják. A polgármester szerint az is felháborító, hogy mennyire el volt hanyagolva eddig ez a terület, de ez nem csak az önkormányzat hibája, az embereknek is jobban oda kel ltenniük magukat.

A szelektív szigeteket be fogják kamerázni. Újabb szelektív szigeteket is létre fognak hozni, a régi gyűjtőket pedig harang alakúakra cserélik ott is, ahol még nincs, vagy nem is lehet földbe süllyesztett gyűjtő. A tárolókat gyakrabban fogják üríteni.

A családi házas környékeken saját gyűjtőedényt kapnak majd, ami a fém, papír és műanyaghulladékot lehet rakni – csak üveges edények lesznek nyilvánosak ezeken a részeken. Optikai válogatórendszert állítanak be, ami ki tudja válogatni az egy edényben gyűjtött, szelektív hulladékot. Ha valaki nem megfelelően gyűjti, annak nem fogják elvinni a szemetét.

Dézsi Csaba András elmondta: ő nem fogja azt csinálni, mint a pápai polgármester, aki visszavitte egy pápainak a szemetet az udvarára, de nem áll messze tőle ez a mentalitás.

Reizer Bálint, a GYHG új ügyvezetője elmondta: nagy reményeik vannak az új technológiai megoldások felhasználásban. A tapasztalatok azt mutatják, hogy az új típusú gyűjtők mellé kevésbé helyeznek el nem oda való hulladékot, de szigorúan fogják büntetni az illegális szemétlerakást, amit ugye kamerával is fognak ellenőrizni a tervek szerint. De ezt a rendszert még ki kell építeni.

Szólj hozzá!

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.

A győri Fidesz most szignózott ki magának 705 millió forintot

A sajtószabadságba pedig 2 lábbal szálltak bele. 

Rezsicsökkentés kontra valóság - az energiapolitikán beefel Orbán Viktor és Magyar Péter

A kormány a rezsicsökkentés megszűnésével riogat, míg a TISZA több lábon álló ellátást ígér.

A Petőfi utcában vívott szabadságharcot egymással két férfi Szombathelyen

A helyszínre érkező rendőrök kényszerítették őket fegyverletételre.

Szakmai nap várja ma a hobbikertészeket Győrben

Délután kettőtől, a részvétel ingyenes. 

Fényes nappal lopott rollert egy férfi Győrben - háromszor is

Végrehajtandó szabadságvesztés is lehet a vége. 

Romániába igazolt Pődör Rebeka

A Craiova együttesénél folytatja pályafutását.

Megszűnik Szombathelyen a Guri

Soroljuk az okokat, meg fogsz lepődni!

Elhunyt Babos Ágnes, győri festőművész

78 éves volt - művészi és pedagógusi életműve maradandó része a magyar kulturális örökségnek.

Keresik a győri Barokk Esküvő idei szerelmespárját

Aki különleges módon mondaná ki a boldogító igent, jelentkezzen!

Újabb levél érkezett Washingtonból - Orbán Viktor alapítótag lett a gázai Béketanácsban

Trump szerint ez „a valaha összeállított legnyűgözőbb és legjelentősebb testület" - az 1 milliárd dolláros tagdíjról persze nem beszélt egyikük sem. 

Februári tervezett áramszünetek Győrben

Karbantart és hálózatot fejleszt az E.ON.

Nyomoz a rendőrség a sárvári volt hegyközségi szeméttelepen engedély nélkül tárolt hulladék miatt

A területet Varga Jenő fideszes önkormányzati képviselő cége őrizte, majd telepként üzemeltette a város tudta nélkül.

A próbaidő jogi jelentősége a munkaviszony kezdetén

A munkajogi szabályozás időről időre a hírek fókuszába kerül és a próbaidő intézménye tipikusan ilyen terület. Bár sokak számára ismert fogalom, mégis számos félreértés övezi a gyakorlati alkalmazását, különösen a munkaviszony megszüntetésének és a jogosultságok kérdésében.

Nem elég, hogy megverte a gyereket, még meg is fenyegette élettársát egy sárvári férfi, hogyha elmondja a bántalmazást, akkor megöli

Majd a feleségét is megfenyegette, hogyha terhelőt vall rá, akkor nem kapják vissza a hatóság által nevelésbe vett gyermekeiket.

Gyermek- és fiatalkorú sértettje is volt egy rolleres balesetnek egy Sopron melletti kisvárosban

Túl gyorsan mentek, autónak ütköztek, és csak az egyikőjük viselt sisakot. 

Az etikett címke jelentősége a termékek piacán

A termékek címkézése talán sokak számára egyszerű és rutinszerű feladatnak tűnhet, de valójában jóval mélyebb jelentőséggel bír ez a tevékenység.