Két katalizátorokat lopó férfit füleltek le a mosonmagyaróvári rendőrök

Varga Mátyás 2020-05-18 16:58:00
A két román államporgárt gyanúsítják az elmúlt időszakban elkövetett mosonmagyaróvári és győri bűncselekmények elkövetésével.

A Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságon 2020. március 14-én nyomozást rendeltek el, mivel ismeretlenek előző nap éjszaka egy mosonmagyaróvári üzem telephelyén két gépkocsi katalizátorát vágták le, majd lopták el. Ebben az időszakban a városban, valamint Győrben több hasonló bűncselekmény elkövetéséről is bejelentést érkezett a rendőrségre.

Katalizátorokat loptak, a rendőrök elfogták őket

A mosonmagyaróvári nyomozók két román állampolgárt gyanúsítanak az elmúlt időszakban Mosonmagyaróváron, valamint Győrben történt bűncselekmények elkövetésével.

Adatgyűjtés eredményeként a nyomozók látókörébe került egy román hatósági jelzésű Volkswagen típusú gépjármű, amivel a gyanú szerint a tolvajok közlekedtek. A mosonmagyaróvári rendőrök 2020. május 17-én a délutáni órákban – információ alapján – megállították a járművet Kecskemét külterületén, majd elfogták az abban tartózkodó és a bűncselekmények elkövetésével megalapozottan gyanúsítható román állampolgárokat. A megállított gépkocsi átvizsgálásakor az intézkedők több katalizátort, illetve az elkövetéshez használt eszközt találtak, amiket lefoglaltak.

A 24 és 27 éves férfiakat a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányságra előállították, ahol – őrizetbe vételük mellett – lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki őket. A nyomozók vizsgálják az elfogott személyek szerepét további mosonmagyaróvári, illetve győri katalizátorlopás esetében is.

 

Forrás: police.hu

Szólj hozzá!

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.