Két autó összeütközött a 86-os főúton, amikor egy sofőr figyelmetlenül kihajtott eléjük, majd tovább is hajtott a baleset helyszínéről

Vágvölgyi Bálint 2020-07-08 14:31:00
Vádat emeltek a figyelmetlen sofőr ellen.

A Szombathelyi Járási Ügyészség cserbenhagyás vétsége miatt emelt vádat az ellen a férfi ellen, aki nem adott elsőbbséget egy útkereszteződésben Szombathelyen, 2019 májusában.

A vádirat szerint két személygépkocsi közlekedett a kereszteződés irányába a 86-os számú főúton, amikor a vádlott kihajtott eléjük. A vétlen járművezetők balra kormányozták az autóikat, hogy elkerüljék az ütközést. Ekkor mindkét gépjármű megsodródott, majd egymásnak ütközött, továbbá az egyik autó nekicsapódott egy forgalmi okból várakozó teherautó oldalának is.

A balesetben senki nem sérült meg, de fennállt a személyi sérülés lehetőségének közvetlen veszélye. A vádlott észrevette, hogy balesetveszélyes helyzetet hozott létre, továbbá az ütközéseket is látta, rövid ideig meg is állt a helyszínen, azonban végül úgy távozott, hogy nem győződött meg arról, hogy megsérült-e valaki a balesetben.

A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.

Szólj hozzá!

Lélegezz tudatosan!

Elgondolkodtál már azon, hogy figyelsz-e a légzésedre egy kimerítő edzés közben?

Bő egy év telt el és még mindig folyik a nyomozás a csepregi önkormányzatnál felmerült sikkasztás ügyében

Információink szerint ez eljárást egyszer már megszüntették, majd nemrég újranyitották. Ezt azonban sem a rendőrség, sem az ügyészség nem erősítette meg.

Fideszes delegálttal töltötték fel Sárváron az egyik megüresedett bizottsági helyet

Továbbra sem tükrözi a választási eredményt a bizottsági helyek elosztása.

Megrongálta a csatornát egy figyelmetlen sofőr Győrben

A rendőrség a lakosság segítségét kéri. 

Államosítják a Haladás Sportkomplexumot

Lényegében eddig is az államé volt, de most kiiktatják az állami céget is.

Vereséggel tért vissza Európába az ETO FC

Nem jött össze a bravúr Jerevánban.

Elhalasztják a hétvégi Balaton-átúszást

Jöhet zivatar és szaharai por is.

Magyar konzulok segítik a szurkolókat a nemzetközi kupameccseken 

Cipruson és Örményországban is lesz magyar jelenlét.

Így ömlik a magyar pénz Ukrajnába

Most épp áram formájában.

Hogyan ápold tudatosan a hajadat egész évben?

Vajon mennyire befolyásolja a mindennapi megjelenésedet a hajad ápoltsága? Az évszakok változása új kihívások elé állítja a hajunkat, ezért fontos, hogy mindig a megfelelő megoldásokat válasszuk.

Ingyen vizet oszt a MÁV-csoport a hőség miatt

Harmadfokú riasztás van érvényben.

Elvesztették a világbajnoki döntőt a magyar pólós lányok

A görögök végig vezetve értek fel a csúcsra.

Breaking news: Győrben járt Fekete Dávid!

Vidéki körútját szakította meg a politikus.