Készül az Eurovízió amerikai változata

Fehér Buda 2020-08-09 10:21:22
Importárú lett a legfurább zenei műsorból.

Az utóbbi években egyre több amerikai kapta fel a fejét az Eurovízióra, a tengeren túlon egyre több rajongója lett az őrült showműsornak. Hasonló volt a helyzet Ausztráliában is, ahol a rajongók képesek felkelni hajnalok hajnalán is, hogy megnézzék a döntőt. Az ő szeretetüket végül azzal ajándékozták meg a készítők, hogy megengedték, hogy a déli ország is elindítson egy-egy jelöltet.

Az USA viszont más úton vág bele az Eurovízióba, nemrég a show készítői ugyanis aláírtak egy szerződést, aminek értelmében

hamarosan a képernyőkre került az amerikai változat.

A műsor, ami az American Song Contest nevet kapta 2021 végén kerülhet a képernyőkre, és mind az 50 amerikai államból színpadra léphet majd valaki. Az államok maguk is elindíthatják majd a saját mini-tehetségkutatójukat, hogy megállapítsák, kit küldenek az elődöntőkbe, csak úgy, mint Európában. Az American Song Contest végül két elődöntőből, és egy döntőből fog állni, tehát szinte teljesen ugyanolyan formában érkezik meg a tengerentúlra az Eurovízió, mint ahogyan megismerhettük.

Anders Lenhoff, az európai showműsort úgy adta el az amerikaiaknak, hogy azt mondta, ez a zene olimpiája. Mivel az Egyesült Államokban az elmúlt évek feltörekvése után sem ismerik sokan az Eurovíziót, Lenhoff végül úgy ütötte nyélbe az üzletet, hogy az ígérte, az amerikaiak a Superbowlhoz hasonló showt fognak kapni. 

Az egyelőre nem tudni, hogy az amerikai változatot is annyira át fogja-e majd hatni az államok rivalizálása és a politika, mint az Eurovíziót. Az viszont már biztos, hogy az összes jelentkezőnek egy addig még nem piacra dobott számmal kell majd indulnia, tehát nem csinálnak X-Faktort az American Song Contestből. Azt még egyelőre nem tudni, melyik csatornán fogja majd adni a megmérettetést, de lehetséges, hogy a Superbowlhoz hasonlóan minden évben más csatorna kapja majd meg a vetítés jogát. 

Az Eurovízió rajongóinak tehát, úgy látszik, jövőre kétszer is eljön a karácsony, aminek kifejezetten örülhetnek, hiszen az idei rendezvényt el kellett halasztani a koronavírus-járvány miatt. A műsor 1956-os nyitánya óta először történt meg, hogy senkit sem sikerült színpadra állni. Azért a fanok nem maradtak kontent nélkül, idén érkezett a Netflixre az Eurovíziós Dalfesztivál: A Fire Saga története, ami egy kicsit segíthetett enyhíteni a várakozást.

Forrás: The Guardian

Szólj hozzá!

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.

Elkapták a rendőrök a kőszegi becsületkasszák kifosztóit

Két borsodi fiatal nem tisztelte a kisváros hagyományait.

Aláírták - Magyarországon, Kőszegen jön létre az ENSZ Egyetem új oktató- és kutatóintézete

A volt Keleti blokkban elsőként létesülő ENSZ Egyetemi Intézet egyedülálló tudományos központként fog működni.

Délután kettőkor, a Bécsi kapu téren tartja szombaton győri programját Magyar Péter

Meleg ital és sütemény is várja a résztvevőket a november 15-i találkozón.

Hasplasztika: az álomalak elérésének útja

Hogy éreznéd magad, ha a hasad feszessé, formássá válhatna, optimális módon hozzájárulva az önbizalmad növekedéséhez?

A Sinsay nyitása is csúszik Körmenden

Továbbra sincsen használatbavételi engedélye a Rákóczi úti üzletsornak.

„A győrieknek joguk van tudni, mire ment el a pénzük” - írta Pintér Bence

Miközben a város uszodákat és könyvtárakat zárt be a válság idején, a fideszes politikusok milliós rezsitámogatásokat kaptak – állítja a polgármester. 

Újra ültették az Arrabona előtti fákat Győrben

Négy kun-szilfa ad majd árnyékot az arra sétálóknak. 

Hogyan őrizzük meg szivarjaink frissességét és zamatát?

A szivarok élvezetéhez nem csupán az ízlés szükséges, hanem a megfelelő tárolás tudománya is.

Pénteken indul a 24. Győri Könyvszalon, az ország egyik legnagyobb vidéki könyves eseménye

„Olvasni nagyon fontos, mert minden téren hozzátesz az életünkhöz” - Pintér Bence.

A bozsoki polgármester megfestette, Gagyi Levente átvette Trump portréját

Nem lehet azt mondani, hogy egy brutál realista alkotás született.

Új néven jöhet a boltokba egy csomó tejföl 

Sok termék tűnhet el a polcokról a régi formájában.